Stal Chocianów ma do rozegrania jeszcze dwie kolejki spotkań w legnickiej grupie klasy okręgowej, zaś pozostałe drużyny z naszej gminy, grające w drugiej grupie legnickiej B-klasy tylko po jednym spotkaniu. Tutaj tylko WTS Relaks Szklary Dolne zagra na wyjeździe, zaś Kryształ Chocianowiec, Victoria Parchów, Stal II Chocianów oraz Arka Trzebnice będą walczyć o punkty na własnych boiskach. Dla ostatniej z wymienionych drużyn ten sezon okazał się bardzo owocny.

Nasze poprzednie doniesienia z boisk podsumowaliśmy w artykule "Wysyp derbów". Od tego czasu pierwsza drużyna Stali Chocianów zdobyła łącznie 6 punktów (3 pkt. za zwycięstwo na własnym boisku, 25 maja 5:1 ze Zrywem Kłębanowice oraz 3 pkt. za zwycięstwo na wyjeździe, 2 czerwca 1:2 ze Spartą Grębocice). Przed podopiecznymi Huberta Urbańskiego teraz dwa spotkania do końca kolejki, oba na wyjeździe. Pierwszy w sobotę, 8 czerwca o 17:00 z Kaczawą Bieniowice, zaś drugi, ostatni w kolejny weekend (15-16 czerwca) w Ścinawie z tamtejszą Odrą. Na chwilę obecną pierwsza drużyna Stali zajmuje pewną 10. lokatę. Żadna z drużyn plasujących się niżej w tabeli już nie zagrozi, choć istnieje cień szansy nie tylko na zwiększenie istniejącej przewagi, ale nawet na zakończenie sezonu nieco wyżej.

Już nie tylko klasa B

Swoje zmagania w niedzielę, 9 czerwca kończą za to drużyny drugiej legnickiej grupy B-klasy. Jako jedyni na wyjeździe z GLKS Gaworzyce zmierzą się piłkarze WTS-u Relaks Szklary Dolne, którzy w poprzednich meczach (od naszego ostatniego podsumowania) nie zdobyli punktów. W 19. kolejce pauzowali, w 20. zrezygnowali z wyjazdu do Trzebnic ze względu na niewystarczającą liczbę zawodników potrzebnych do gry, a w 21. ulegli u siebie drugiej drużynie Stali Chocianów po zaciętym i z pewnością wyczerpującym dla obu drużyn pojedynku zakończonym wynikiem 5:6.

Dla drugiej drużyny Stali 3 punkty zdobyte z WTS-em były bardzo ważne, bowiem w dwóch wcześniejszych spotkaniach liczba strzelonych goli (słownie: jeden) nie pozwoliła na zachowanie choćby jednego punktu. Stal II Chocianów uległa u siebie, 26 maja liderowi Arce Trzebnice wynikiem aż 1:9 oraz w tym samym tygodniu, 30 maja na wyjeździe w Gaworzycach tamtejszemu GLKS-owi 4:0. Teraz, 9 czerwca o godzinie 14:00 wybiegną na własne boisko by zmierzyć się z reprezentacją LZS Nowej Wsi Lubińskiej.

O punkty walczyli także zawodnicy Kryształu Chocianowiec, którzy od naszego ostatniego podsumowania dopisali do swojej rubryki w tabeli 2 punkty (wyjazdowy remis 1:1 26. maja z LZS-em Nowa Wieś Lubińska, domowa porażka 0:1 30. maja z LZS-em Ostaszów oraz kolejny wyjazdowy remis 2:2 2. czerwca z KS-em Kłobuczyn). Teraz zmierzą się u siebie, w niedzielę 9 czerwca o 11:00 z Kuprytem 02 Sucha Górna. Mniej punktów zdobyli zawodnicy Victorii Parchów, którzy w ciągu ostatnich 3. kolejek zdobyli tylko jeden punkt za remis 1:1 na własnym boisku z KS-em Kłobuczyn (26. maja ulegli 3:1 w Ostaszowie tamtejszemu LZS-owi, zaś 2. czerwca na własnym boisku pokonał ich 3:0 tamtejszy Kupryt 02 Sucha Górna). Ostatni pojedynek w tym sezonie Victoria zagra u siebie z LZS-em Koźlice w niedzielę, 9 czerwca o godz. 11:00.

Ostatni będą pierwszymi

Jako ostatni w naszym podsumowaniu, choć zdecydowanie najlepsi w drugiej legnickiej grupie klasy B w sezonie 2023/2024 znaleźli się piłkarze Arki Trzebnice. To oni na kolejkę przed końcem świętują awans do A-klasy. Tę sytuację zapewniły im wspomniane już zdobyte punkty za zwycięstwo ze Stalą II Chocianów czy niemożność rozegrania spotkania z WTS-em Szklary Dolne. Do wianuszka punktów z pewnością dopisali także zwycięstwo 3:9 na wyjeździe z LZS-em Nową Wsią Lubińską, tym samym realizując cel, jaki postawili sobie na początku sezonu.

Klub Arka Trzebnice zdominował rywalizację w swojej grupie Klasy B i pewnie zameldował się w wyższej lidze. Klub z Chocianowa poniósł tylko jedną porażkę, a w 19 meczach zdobył aż 155 bramek. Gratulujemy i życzymy powodzenia - przekazali działacze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w mediach społecznościowych.
Teraz co prawda zmierzą się jeszcze z LZS-em Ostaszów na własnym boisku w niedzielę, 9 czerwca od godziny 15:00, ale zarówno kibice, jak i zawodnicy będą już myślami w klasie A, awans do której z pewnością będą świętować przy grillu, na który zaprosili swoich kibiców (plakat poniżej).