Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Burmistrz Tomasz Kulczyński podpisał umowę na kolejne dofinansowanie. Tym razem budżet naszej gminy zasili blisko ćwierć miliona złotych. Na co przeznaczone zostaną te pieniądze?

Gmina Chocianów za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Wrzosowa Kraina" złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020.

- Dzięki temu, tak jak obiecałem po budowie placu zabaw na ul. Sportowej, zrewitalizujemy teren przy ul. Fabrycznej. W ramach tej inwestycji teren zostanie odpowiednio utwardzony i zagospodarowany, wybudowany zostanie plac zabaw wraz z ogrodzeniem oraz skwer z fontanną wyposaży w ławki, stoły do gry w szachy i stojaki na rowery. Całość dopełnią liczne nasadzenia zieleni - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Bardzo się cieszę, że kolejne osiedle w naszej Gminie zgodnie z moimi obietnicami zostanie zrewitalizowane - dodał włodarz Chocianowa (cały wpis na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/315796810557671).
Budżet gminy z tej okazji zasili dokładnie 234 tysiące 158 złotych. To kolejne środki zewnętrzne, które udało się pozyskać na rewitalizację w naszej gminie. Do efektów skuteczności Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z pewnością powrócimy.