Jak zauważyli dziennikarze chocianow.tv, to kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządowcami w naszym regionie, na którą duży nacisk kładzie Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. Władze Powiatu Polkowickiego zmodernizują tutejszy Zespół Szkół.

W ramach pozyskanych środków na modernizację Zespołu Szkół w Chocianowie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego Starostwo Powiatowe w Polkowicach zrealizuje wieloetapowe zadanie. Jednym z nich jest dobudowanie szybu z windą tak, aby dostosować budynek dydaktyczny dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Przebudowa Zespołu Szkół w Chocianowie, na którą pozyskaliśmy środki z RPO w wysokości blisko milion trzysta tysięcy złotych. Całość projektu to blisko półtora miliona złotych. Cała budowa jest podzielona na cztery etapy - powiedział Jan Wojtowicz, Wicestarosta Powiatu Polkowickiego. - Aktualnie mamy rozstrzygnięte dwa postępowania, czyli na windę dostosowaną do osób niepełnosprawnych oraz na wejście do szkoły, które będzie zupełnie odbudowane na nowo. Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie postępowań na prace dotyczące przebudowy instalacji elektrycznej oraz instalacji sieci internetowej oraz dobudowanie części dydaktycznych w holu szkoły - dodał wicestarosta.
Część z wymienionych inwestycji ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku, dlatego do tego tematu z pewnością powrócimy.
[KN]