Na ulicy Sportowej w tym tygodniu pojawił się ciężki sprzęt. Mieszkańcy zapytali nas co powstanie w tym miejscu. Po odpowiedź udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Zadowoleni z inwestycji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego będą nie tylko najmłodsi.

Zagospodarowanie terenu przy ulicy Sportowej obejmuje budowę nowego placu zabaw, fontanny, a także strefy chill-out, czyli odpoczynku. O szczegółach opowiedział rzecznik prasowy tutejszego magistratu.

Zgodnie z projektem zagospodarowania wydzieliliśmy teren pod plac zabaw dla dzieci wraz z fontanną i miejscem odpoczynku - mówi Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Chcemy, żeby zarówno starsi, jak i młodsi znaleźli tu coś dla siebie, spędzając czas wolny na świeżym powietrzu - dodaje Wan.
Przypomnijmy, że to nie jedyna inwestycja tego typu w naszej gminie. W ubiegły poniedziałek poinformowaliśmy o pierwszym parku kieszonkowym w Chocianowie, którego budowa również rozpoczęła się w tym tygodniu. Wcześniej za sprawą decyzji Burmistrza Kulczyńskiego pojawiły się także siłownia zewnętrzna na skwerze pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Trzebnickiejsiłownia zewnętrzna w ChocianowcuChocianowska Ścieżka Zdrowia wraz z placem zabawplac zabaw pomiędzy blokami położonymi u zbiegu ulic Odrodzenia, Krótkiej, Bolka I Świdnickiego oraz Bohaterów Wojska Polskiego, a także plac zabaw w pobliżu targowiska miejskiego.