Od ubiegłej soboty, 15 maja mieszkańcy Jabłonowa mogą dołożyć swoją cegiełkę do pomocy potrzebującym. Wszystko w ramach akcji zbierania nakrętek.

Masę pozytywnych komentarzy i gratulacji pod internetowym wpisem posypało się w kierunku Ewy Gołębiewskiej, sołtys Jabłonowa. To jej internauci przypisują skuteczność w powstaniu serduszka, do którego wrzucać można plastikowe nakrętki po napojach.

Mamy to! Nasze serduszko już na swoim miejscu i zaczyna swoją działalność dla potrzebujących - czytamy na stronie Sołectwo wsi Jabłonów. - Nie jestem w stanie podziękować każdemu z osobna za trud włożony w zbiórkę, abyśmy zakupili to serduszko, ale najserdeczniejsze podziękowania składam dla Szkoła Podstawowa w Buczynie, która razem z nami walczyła o serduszko. Dziękuję to najważniejsze słowo, które chce przekazać wszystkim, którzy nam pomogli. Pamiętajcie, że warto pomagać, a dobro wróci do was z podwójna siłą - dodaje autor wpisu.
To nie pierwsze serce, jakie w ramach akcji pomagania potrzebującym, stanęło w naszej gminie. Nakrętki można wrzucać także w Chocianowie przy ulicy Pileckiego oraz przy ulicy Fabrycznej.