Wszystko wskazuje na to, że były pracownik Urzędu Miasta i Gminy Chocianów będzie jednym ze stu szesnastu delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Poproszę delegatów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, by Adam Michalik mógł reprezentować nasze województwo na Zjeździe PZPN - mówił prezes Andrzej Padewski w programie "Piłkarskie Niższe Ligi".

Przypomnijmy, że Adam Michalik (na zdjęciu po prawej obok Marka Koźmińskiego, kandydata na stanowisko prezesa PZPN) to obecnie dyrektor Podokręgu Legnica DZPN, który swoją funkcję sprawuje od czerwca 2019 roku. Wcześniej przez kilka miesięcy był pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Został nim po wygranych wyborach przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

- Adam Michalik to bardzo otwarty i zaangażowany społecznik, który dał się poznać jako sprawny organizator różnych wydarzeń, nie tylko sportowych, choć jednak to właśnie sport jest jego konikiem. Pamiętamy m.in. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu, które gościły w Chocianowie - przypomina Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Co prawda w tutejszym magistracie nie zajmował się kwestiami sportowymi, to zawsze chętnie łączył lokalne kluby sportowe, udzielał się i nadal udziela, chociażby społecznie komentując mecze IV-ligowej Stali Chocianów na antenie chocianow.tv - dodaje włodarz Chocianowa.
W czerwcu 2019 roku Adam Michalik zmienił miejsce zatrudnienia i przeniósł się z Chocianowa do Legnicy, gdzie piastuje rolę dyrektora Podokręgu Legnica. To jeden z największych regionalnych oddziałów w Polsce. Łącznie to ponad 100 klubów, z czego dwa występują w Ekstraklasie, dwa w I lidze oraz jeden w II lidze. Dyrektor Podokręgu Legnica podkreśla, że docenia to, co dzieje się pozytywnego w aspekcie sportowym w Chocianowie.

- W momencie otrzymania propozycji, nie zastanawiałem się ani chwili. Bardzo dobrze wspominam czas pracy w Chocianowie i z wielką sympatią tam wracam. Świadczyć może też o tym fakt, że rok temu odbyły się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu - mówi Adam Michalik. - Jestem w częstym kontakcie z przedstawicielami klubów z Gminy Chocianów, którzy podkreślają dobrą współpracę z Burmistrzem Kulczyńskim. To za jego kadencji powstał futsalowy klub Madness Chocianów, a dzięki współpracy z urzędem, po raz pierwszy udało się uzyskać środki zewnętrzne na poprawę bazy sportowej w Trzebnicach. Warto podkreślić także rolę, jaką w szkoleniu młodzieży ma Stal Chocianów. Klub mógł liczyć na jego wsparcie, jeszcze przed wygranymi wyborami. W ciągu dwóch ostatnich lat to właśnie chocianowski klub jest największym beneficjentem programu Pro Junior System w IV Lidze, bo grają w nim przede wszystkim zawodnicy z Chocianowa. To wielka wartość, szczególnie w obecnych czasach - dodaje Michalik.
2 maja br. odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, podczas którego dojdzie do wyborów na prezesa związku.

- Nie będę ukrywał, że popieram obecnego prezesa Andrzeja Padewskiego. Bardzo dobrze mi się z nim współpracuje, ponieważ doskonale zna realia dolnośląskiej piłki. Nie wyobrażam sobie natomiast współpracy z panem Kozińskim, który wielokrotnie mnie publicznie obrażał i kłamał na mój temat, nie mając nigdy ze mną nawet do czynienia - podkreśla dyrektor Podokręgu Legnica.
Poza prezesem wybrani zostaną również przedstawiciele na Zjazd PZPN, który odbędzie się 18 sierpnia br. Na nim odbędą się wybory prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak zapowiedział Padewski, na delegata jako przedstawiciela klubów z okręgu legnickiego zaproponuje właśnie Adama Michalika.

- Jako województwo jesteśmy sporą siłą i mamy duży wpływ na to, co się tam dzieje. Nie ma co ukrywać, że zależy nam także, by nasi działacze znaleźli się w Komisjach PZPN, bo są one istotne i ważne - podkreśla Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.
Aby tak się jednak stało, kandydaturę Michalika musi zaakceptować Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze DZPN.