Ochotnicy ze straży pożarnej zazwyczaj cieszą się ogromnym poparciem społecznym. W Chocianowie jednak ktoś wyraził swoje niezadowolenie z postaci zajmującej dosyć ważne w strukturach tej organizacji stanowisko. Krytyczny napis "S****YŃSKI TY KUR** STRAŻACKA"  pojawił się na budynku OSP Chocianów i dotyczy prawdopodobnie jej skarbnika.

Nie znamy genezy powstania krytycznej opinii na temat skarbnika OSP Chocianów. Podejrzewamy jednak, że może chodzić o Pawła Sarżyńskiego, który kojarzony jest w naszej gminie jako brat byłego kandydata na radnego, wielokrotnie przegranego Mateusza Sarżyńskiego. Obaj nie mieli problemów, aby fotografować się wspólnie z Sławomirem Sobszyczakiem, którego drogowa przeszłość zaskoczyła mieszkańców Chocianowa.

Rodzina Sarżyńskich jest też kojarzona ze współpracy z Romanem Kowalskim, ich ojciec był szoferem Kowalskiego, a sam Kowalski nie krył swojego poparcia dla starszego Sarżyńskiego w kampanii wyborczej, które przypieczętował swoją obecnością na ich przedwyborczej imprezie w tym roku. Jak się okazuje jednak nie wszyscy popierają decyzje skarbnika strażaków. W razie pojawienia się nowych informacji, do tej sprawy powrócimy.