Nie milkną echa poniedziałkowej wizyty Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek w Chocianowie. Tym razem reportaż z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv. Zapraszamy do jego obejrzenia (wideo pod artykułem).

O tym, że Chocianów odwiedziły Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, które przyjechały, aby opowiedzieć o założeniach największego w powojennej Polsce programu społecznego "Polski Ład", pisaliśmy wczoraj w naszym artykule: "Marszałek Witek: macie mądrego gospodarza". Także wczoraj reportaż z tego wydarzenia opublikowała lokalna telewizja chocianow.tv (całość do obejrzenia poniżej).

Polski Ład w Chocianowie?

"Polski Ład" to plan gospodarczy na czas po pandemii. Znalazły się w nim takie pomysły, jak: "Plan na zdrowie", "Uczciwa praca - godna płaca", "Dekada rozwoju", "Rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "Dobry klimat dla firm", "Czysta energia, czyste powietrze", "CyberPoland 2025" oraz "Złota jesień życia". O konkretach na spotkaniu z mieszkańcami mówiła Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

- Pierwsza transza w wysokości ponad 20 miliardów złotych będzie rozdysponowana do samorządów już w sierpniu, ponieważ do końca lipca trzeba było składać wnioski - mówiła Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu RP. - Chcę uspokoić wszystkich samorządowców. To nie są jedne pieniądze. Samorządowcy się boją, że jak nie dostaną teraz pieniędzy, to już nie dostaną ich w ogóle. Proszę Państwa, kolejne będą, o ile pamiętam, we wrześniu, potem kwartalne transze, więc proszę się nie obawiać - przekonywała Elżbieta Witek na spotkaniu z mieszkańcami.
To właśnie działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w interesie mieszkańców naszej gminy przybliżają nas do pozyskania ogromnych pieniędzy i realizacji projektów, na które nie byłoby stać naszej gminy.

- Pan ma wspaniałe marzenie, żeby zapewnić swoim mieszkańcom to, czego nikt przed Panem nie zrobił - zwróciła się bezpośrednio do Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. - Jestem przekonana, że Pan te pieniądze uzyska - dodała.
Marszałek Sejmu RP podkreśliła także, że samorządy potrzebują jedynie zabezpieczyć 5 procent wartości inwestycji z własnych środków, reszta będzie pochodzić z dotacji. Zapraszamy do obejrzenia całego reportażu poniżej.