Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego poinformowali, iż od wtorku, 16 kwietnia do piątku, 19 kwietnia w Chocianowie prowadzone będzie płukanie sieci wodociągowej. W jakich godzinach oraz co to oznacza dla mieszkańców? Wyjaśniamy w naszym artykule.

Nieczystości, które gromadzą się w rurach wodociągowych przez długi czas, mogą wpłynąć na jakość dostarczanej wody, właśnie dlatego stosuje się płukanie sieci, które pozwala na usunięcie osadu, co zapewnia klarowność i czystość wody w kranach odbiorców. Takie płukanie w Chocianowie zapowiedzieli właśnie pracownicy Zakładu Usług Komunalnych i Transportu Publicznego.

Uwaga mieszkańcy miasta Chocianów. W dniach 16-19.04.2024 r. nasza brygada będzie wykonywać płukanie sieci wodociągowej w godzinach od 22:00 do 06:00. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe spadki ciśnienia w sieci. Prace dotyczą całego rejonu miasta Chocianów. W związku z powyższym prosimy o nie wykonywanie prania zwłaszcza białego w godzinach porannych w ww. dniach. Prosimy o wyrozumiałość, dołożymy wszelkich starań aby niedogodności trwały jak najkrócej - zapewniają pracownicy ZUKiTP.
Zachęcamy także do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!