Tylko do czwartku, 17 czerwca będzie trwać drugi etap przyjmowania wniosków o dofinansowanie na wymianę starego pieca. Warto skorzystać z dofinansowania, bowiem do zgarnięcia jest nawet 20 tysięcy złotych i satysfakcja z czystego powietrza, którym wszyscy oddychamy.

O tym, że za sprawą działań Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pierwszy milion złotych już trafił do mieszkańców naszej gminy pisaliśmy na naszym portalu niejednokrotnie. Warto ten temat przypomnieć, bowiem niebawem kończy się przyjmowanie wniosków w II etapie programu, dzięki któremu nasze powietrze będzie czystsze. Chodzi o wymianę starych źródeł energii na nowe, ekologiczne.

W Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, w którym przyjmowane są wnioski do II edycji konkursu, otwarty został punkt informacyjny dla ubiegających się o dotacje. We wtorki i czwartki urzędnicy doradzają jak poprawnie wypełnić i złożyć wniosek, a potem także będą czuwać nad poprawnością pozostałych etapów inwestycji - informuje Ewa Kałuzińska z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
W tutejszym magistracie można zasięgać informacje na temat możliwości uzyskania grantu. Nie dotyczy to jednak nowo budowanych domów lub domów znajdujących się aktualnie w budowie. Warunkiem koniecznym jest bowiem wymiana starego pieca węglowego lub kotła paliwowego niespełniającego certyfikatu 5 klasy emisji. Nie podlegają wymianie kotły gazowe lub paliwo olejowe, niezależnie od swojej klasy.
- Pozyskane przez Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego 4 miliony złotych dla Chocianowa to efekt współpracy z samorządowcami z regionu. Te pieniądze mogą trafić bezpośrednio do kieszeni mieszkańców. Wystarczy podjąć się wymiany starego źródeł energii na nowe zgodnie z zasadami projektu - dodaje Kałuzińska.
Maksymalna kwota dofinansowania to 20 tysięcy złotych. Gmina Chocianów bierze udział w konkursie wraz z partnerami z regionu: Lubinem, Rudną, Prochowicami i liderem projektu Ścinawą. Wszystko w ramach działania "Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.