Administracja publiczna, starostwa powiatowe i urzędy miast i gmin przechodzą w tryb pracy zdalnej. Właściwie ogłoszenie pojawiło się także na drzwiach chocianowskiego magistratu.

O tym, że rząd zamierza wprowadzić nowe zasady covidowe w instytucjach publicznych pisaliśmy w naszym artykule "Niedzielski: obowiązkowe przejście na pracę zdalną w administracji publicznej". To właśnie wtedy minister zdrowia zapowiedział, że urzędy obowiązkowo przejdą na pracę wewnętrzną, aby ograniczyć transmisję wirusa i ochronić pracowników administracyjnych, aby mogli na bieżąco, acz zdalnie pomagać mieszkańcom.

- 21 stycznia 2022 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z 21 stycznia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2022 r. poz. 149). Do 28 lutego 2022 r. zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym potrwa praca zdalna - czytamy w ogłoszeniu opublikowanych na drzwiach Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Wyjątkiem są sprawy wymagające osobistego stawiennictwa, załatwienie takiej sprawy nastąpi po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty w urzędzie przez Interesanta. Pisma i dokumenty należy składać do skrzynki odbiorczej znajdującej się przed siedzibą Urzędu w godzinach od 7:30 do 15:30. Korespondencja ta będzie codziennie odbierana i przeglądana. Korespondencja zwrotna będzie przesyłana na podany adres - dodają urzędnicy.
Oznacza to, że mieszkańcy naszej gminy nadal załatwią wszystkie sprawy. Zmienia się tylko sposób ich załatwiania.