Mieszkańcy dopytują o dodatek węglowy, ponieważ chcieliby już skorzystać z dopłaty w wysokości 3 tysięcy złotych. To będzie możliwe jednak dopiero po podpisaniu przyjętej przez Sejm ustawy przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Z kalendarza procesu legislacyjnego wynika, że głowa państwa ma jeszcze czas, dlatego obecnie nie ma możliwości starania się o dofinansowanie.

Dodatek węglowy przeznaczony ma być dla gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Przysługiwać będzie tym, którzy węgiel spalają w kotle, kominku, kozie, ogrzewaczu powietrza, trzonie kuchennym, piecokuchni, kuchni węglowej lub piecu kaflowym. Urządzenia te muszą być zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Dodatek węglowy przypadać będzie na gospodarstwo domowe, nie na osobę. Nie ustalono żadnego kryterium dochodowego.

- Przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego rozpocznie się dopiero po wejściu w życie ustawy dotyczącej dodatku węglowego. Komunikaty w sprawie przyjmowania wniosków zostaną ogłoszone na naszej stronie BIP, w gablotach oraz na FB - przekazali urzędnicy chocianowskiego magistratu.
Cały wpis dostępny jest na stronie urzędu w mediach społecznościowych (kliknij link). Oprócz tego rząd pracuje nad kompleksowym pakietem wsparcia dla odbiorców innych paliw, dlatego do szczegółów tych pomysłów jeszcze powrócimy.