Piłkarskie drużyny z naszej gminy w ubiegły weekend zmierzyły się w kolejnych rundach rozgrywek. Punkty w meczach wyjazdowych zdobyli piłkarze Stali Chocianów i Arki Trzebnice. Niepokonani na swoim boisku okazali się także zawodnicy Relaksu Szklary Dolne. Mniej szczęścia tym razem mieli reprezentanci Kryształu Chocianowiec i Victorii Parchów.

Jak co weekend fanom piłki nożnej w naszej gminie towarzyszyły sportowe emocje. Najlepiej spisali się zawodnicy Arki Trzebnice w trzeciej grupie legnickiej A Klasy, którzy w sobotnim spotkaniu na wyjeździe wysoko pokonali Sokół Krzywą (koło Legnicy) dopisując do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Ten mecz zakończył się wynikiem 2:5.

W kolejnym sobotnim spotkaniu mniej szczęścia mieli zawodnicy IV ligi Koleje Dolnośląskie S.A. Podopieczni Mirosława Wolana walczyli jednak do końca, dlatego z wyjazdu do Jeżowa Sudeckiego przywieźli jeden punkt. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a bramkę na korzyść Stali do bramki Lotnika skutecznie skierował Michał Matkowski.

Kibice Stali mogą z optymizmem spoglądać na przyszłość swojej drużyny, bowiem kolejny raz popis celności dała Młoda Stalówka. Podopieczni Dawida Wolana pewnie pokonali Spartę Grębocice 6:0. Na listę strzelców wpisali się: Oliwier Rosa, Kacper Misa oraz Kacper Strok, który wykazał się skutecznością w zdobywaniu goli aż czterokrotnie.

Niedzielne spotkania były mniej udane dla drużyn z Chocianowca i Parchowa. W 22. kolejce podejmujące na swoim boisku Victoria Parchów i Kryształ Chocianowiec musieli uznać wyższość gości. Zawodnicy Kryształu ulegli zaledwie jedną bramką drużynie Górnika II z Lubina (ten mecz zakończył się wynikiem 2:3), zaś reprezentanci Victorii Parchów uznali wyższość zawodników Zrywu Stary Łom (to spotkanie zakończyło się wynikiem 2:5).

Co prawda w tej kolejce drugiej grupy legnickiej Klasy B pauzować mieli zawodnicy Relaksu Szklary Dolne, jednak ze względu na rezygnację z rozgrywek drużyny LZS Żelazny Most, możliwe było rozegranie spotkania z LZS Białą (koło Legnicy). W trzecim niedzielnym spotkaniu drużyna Relaksu na szczęście okazała się mniej gościnna i pewnie pokonała przyjezdnych 3:1 w ramach 26. kolejki.