Gdzie i jak mogą głosować chocianowianie w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Dlaczego warto wziąć udział w tych wyborach? O tym przeczytacie w naszym artykule! Do udziały w głosowaniu zachęcają także Burmistrz Tomasz Kulczyński oraz Społeczna Pełnomocnik Burmistrza ds. Mieszkańców, rodowita chocianowianka Katarzyna Kulczyńska.

Głosowanie potrwa do niedzieli, 9 czerwca do godziny 21:00. Każdy z wyborców otrzyma kartę z listami wyborczymi (łącznie 7 list wyborczych), a na każdej liście wyborczej imiona i nazwiska kandydatów (łącznie po 10 osób na każdej liście). Łącznie 70 kandydatów do europarlamentu, którzy chcą reprezentować interesy mieszkańców województwa dolnośląskiego i opolskiego.

9 czerwca wybory do parlamentu europejskiego. Naszą małą ojczyzną jest Chocianów, ojczystym krajem Polska, ale żyjemy w Europie. Spełnijmy swój obywatelski, europejski obowiązek i weźmy udział w tych wyborach. Mamy Głos, mamy zatem wpływ na to, jak będzie rozwijać się Europa w ciągu kolejnych 5 lat! Idźmy na wybory 9 Czerwca! Nasz głos ma znaczenie - zachęcał w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński na nagraniu, na którym wystąpił wspólnie ze Społeczną Pełnomocnik Burmistrza ds. Mieszkańców, rodowitą chocianowianką Katarzyną Kulczyńską.
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Poniżej publikujemy zestawienie lokali wyborczych, w których mieszkańcy konkretnych ulic i miejscowości naszej gminy mogą odnaleźć swój lokal wyborczy, w którym oddadzą dzisiaj głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. My również zachęcamy do głosowania!