Dzisiaj swój dzień obchodzą pracownicy socjalni. Pomoc społeczna to jedna z samorządowych instytucji polityki społecznej państwa, której głównym zadaniem jest pomoc osobom i rodzinom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Z tej okazji za naszym pośrednictwem Burmistrz Tomasz Kulczyński przekazuje najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom socjalnym.

Święto pracownika socjalnego obchodzone jest na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej już od ponad 25 lat. Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w miejscowości Charzykowy w 1989 roku w którym uczestniczyli Jacek Kuroń, Joanna Staręga-Piasek oraz pracownicy pomocy społecznej szczebla wojewódzkiego. Z dzisiejszej okazji za naszym pośrednictwem najserdeczniejsze życzenia pracownikom społecznym przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.

- Pomagacie wszystkim tym, którzy nie mogą samodzielnie pokonywać przeciwności losu, na co dzień jesteście z najbardziej potrzebującymi i to Wam należą się ogromne brawa, nie tylko w dniu Waszego święta, ale codziennie, bo każdego dnia stajecie na wysokości zadania. Właśnie dlatego chciałbym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, siły, cierpliwości, wytrwałości i wdzięczności za Wasze starania w pomocy najbardziej potrzebującym. Bardzo Wam za tę pracę dziękuję - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Sposób świętowania Dnia ma w Polsce wieloletnią tradycję. Znaczenie pomocy społecznej wzrosło w okresie rozwoju przemysłu i rodzenia się kapitalizmu. Zaowocowało to nowymi regulacjami na terenach Polski już w 1817 roku.