- Wiele można było dzięki współpracy zrobić przez te ostatnie lata, ale będziemy sukcesywnie nadrabiać zaległości - skomentowała dla nas sołtys Jabłonowa Ewa Gołębiewska. To właśnie ona będzie nową radną Rady Miejskiej w Chocianowie. Dzięki temu porzuceni przez Pichałę wyborcy będą mieli w tej kadencji wreszcie reprezentanta, któremu nie obca jest współpraca i skoncentrowanie na rozwoju z korzyścią dla lokalnej społeczności.

Po tym jak w dwa lata temu mieszkańcy odwołali Annę Pichałę z funkcji sołtysa Parchowa (czytaj: "Koniec Pichały" oraz "Iwona Michoń bezkonkurencyjnie Sołtysem Parchowa"), w tym roku z nieznanych oficjalnie przyczyn Anna Pichała nie złożyła oświadczenia majątkowego za 2021 rok i porzuciła tym samym swoich wyborców, którzy wybrali ją na kadencję 2018 - 2023, Rada Miejska zmuszona była wygasić mandat radnej z Parchowa (czytaj: "Radna Pichała? Już nie" oraz "Pogorzeliska, Jabłonów i Parchów wybiorą swojego radnego"). Na tę okoliczność Wojewoda zarządził wybory uzupełniające, jednak do startu zgłosił się tylko komitet (czytaj: "Parchów, Pogorzeliska, Jabłonów pod opieką radnych Chocianów 2023") dlatego do wyborów ostatecznie nie dojdzie.

Pani Sołtys Ewa Gołębiewska dała się poznać jako sprawny organizator, osoba zawsze otwarta, pomocna i z sercem na dłoni. Jesteśmy przekonani, że będzie dobrym radnym dbającym o potrzeby lokalnej społeczności. Czasu ma mało, bo niewiele ponad rok, choć omówiliśmy także plany na kolejną kadencje, czyli lata 2023-2028, bo nie jest tajemnicą, że zależy nam na wdrożeniu strategii rozwoju Gminy Chocianów na najbliższe lata także w Jej okręgu wyborczym - przekazał rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, Krystian Wan. - Zależy nam na gminie bez podziałów, bo jak widać tam gdzie jest współpraca, jest  też rozwój. Cieszę się, że Pani Sołtys przyjęła propozycję i będzie nową radną okręgu nr 13 w miejscowościach Jabłonów, Pogorzeliska i Parchów - dodał rzecznik magistratu.
Radości nie kryje także szef największego klubu radnych Chocianów 2023 Artur Wandycz, do którego dołączy nowa radna.

Cieszę się, że Pani Sołtys dołącza do naszego Klubu. To sprawny działacz, o czym świadczy fakt, że nie było nigdy wcześniej w historii Gminy sytuacji, w której ponad milionowa inwestycja realizowana jest dla najmniejszej wsi. Z Panią Sołtys jest to możliwe i to świadczy nie tylko o skuteczności Pani Sołtys, ale również, że każdy mieszkaniec Gminy jest dla nas tak samo ważny - zauważa radny Artur Wandycz. - Liczę na dobrą współpracę, Nasza Gmina zasługuje na rozwój i szacunek bez podziałów, bez hejtu. Jesteśmy małą społecznością, a te lata pokazują rekordowe pozyskane środki, rekordowe inwestycje i jestem przekonany, że dzięki naszym działaniom w kolejnej kadencji 2023-2028 będziemy dalej w większości, co przyczyni się do kolejnych 5 lat rozwoju naszej małej ojczyzny - dodaje szef klubu Chocianów 2023, radny Artur Wandycz.
Te słowa potwierdza także sama zainteresowana. W rozmowie z nami potwierdziła, że trzeba szybko nadrobić zaległości powstałe w tym okręgu wyborczym od początku obecnej kadencji.

- Ustaliłam z Panem Burmistrzem realizacje inwestycji w tym krótkim okresie do następnych wyborów. Będzie to przede wszystkim wymiana lamp ulicznych na LED-owe także w Jabłonowie, Pogorzeliskach i Parchowie. Będziemy pracować nad rozwiązaniem problemu słabego ciśnienia wody w Pogorzeliskach i Parchowie, bo to problem wieloletni. Ustaliłam z Panem Burmistrzem nowe place zabaw we wszystkich naszych trzech wsiach wzorem tych w Chocianowie, z czego jestem bardzo zadowolona. Mam zapewnione także, że nasza nowa gminna maszyna do budowy dróg już w przyszłym roku będzie działać także w naszym okręgu - wymienia Sołtys Jabłonowa, Ewa Gołębiewska. - To naprawdę bardzo dużo pracy, dlatego z nadzieją patrzę na te najbliższe lata. Wiele można było dzięki współpracy zrobić przez te ostatnie lata, ale będziemy sukcesywnie nadrabiać zaległości. Dziękuję za szansę i mam nadzieję, że nie zawiodę wyborców - komentuje radna-elekt Rady Miejskiej w Chocianowie.
O tym kiedy nowa radna zostanie zaprzysiężona z pewnością przeczytasz na naszym portalu, dlatego zachęcamy do śledzenia na bieżąco naszych najnowszych doniesień.