Łącznie 55 bramek w dziewięciu meczach padło w ubiegły weekend w spotkaniach rozegranych przez drużyny piłkarskie z gminy Chocianów. Wśród nich także gminne derby. Najwięcej punktów ugrali piłkarze Kryształu Chocianowiec, którzy wygrali oba rozegrane spotkania.

Najmniej szczęścia w ubiegły świąteczny weekend mieli podopieczni Mirosława Wolana, którzy najpierw w 23. kolejce grupy zachodniej IV ligi Koleje Dolnośląskie S.A. ulegli na wyjeździe, przegrywając w sobotę, 1 maja z tamtejszą Kuźnią Jawor 2:1, a później, w 24. kolejce na własnym boisku oddali kolejne 3 punkty rywalowi z Wąsosza (to spotkanie do obejrzenia także na naszym portalu w artykule: "W roli faworyta od 17:00 na żywo").

Zadowoleni ze swoich występów mogą być piłkarze Arki Trzebnice, którzy w ramach spotkań trzeciej legnickiej grupy rozgrywkowej klasy A w sobotę, 1 maja na wyjeździe strzelili 3 gole doprowadzając do remisu z Orlikiem Okmiany, a w poniedziałek, 3 maja na swoim boisku pokazali wyższość nad Huraganem Proboszczów, pokonując drużynę gości 14:0.

Najwięcej emocji było jednak w drugiej grupie legnickiej rozgrywkowej klasy B, gdzie na boiskach występują aż 3 drużyny z naszej gminy. W gminnych derbach Relaks Szklary Dolne uległ na własnym boisku drużynie z Chocianowca. Piłkarze Kryształu strzelili łącznie 5 bramek tracąc przy tym tylko jedną, dlatego trzy punkty powędrowały właśnie do nich. Nie inaczej było dwa dni później, gdy na wyjeździe pewnie (1:3) pokonali Victorię Niemstów i w tych dwóch spotkaniach zebrali komplet sześciu punktów.

Zadowoleni ze swoich występów ostatecznie mogą być także piłkarze ze Szklar Dolnych. Tamtejszy relaks szybko zapomniał o porażce z Chocianowcem i po wyrównanej walce pokonał 4:3 LZS Nową Wieś Lubińską. Z kolejnych punktów z pewnością cieszą się też piłkarze Victorii Parchów, którzy w obu spotkaniach na wyjeździe zyskali łącznie 4 punkty. Najpierw remisując (5:5) z drużyną LZS Biała (koło Legnicy), a później pewnie pokonując drużynę Mewa Goliszów (0:4).