Klub Stal Chocianów zgłosił chęć uczestnictwa w ePucharze Polski organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. W pierwszym etapie rywalizacji nasz klub trafił do grupy z zespołami z województw dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego i lubuskiego. W imieniu Stali do rywalizacji przystąpią Adam Gryga i Tomisław Żmuda.

"ePuchar Polski" to nowa inicjatywa PZPN, która skierowana jest do klubów piłkarskich będących członkami tej organizacji. Polega na równoległej rywalizacji w dwóch piłkarskich grach – FIFA 21 wydanej przez Electronic Arts oraz eFootball PES 2021 wydanej przez Konami. Rywalizujące kluby mogą podjąć wyzwanie w jednej lub obu grach. Sam turniej dedykowany jest wszystkim drużynom piłkarskim w Polsce, począwszy od Ekstraklasy po niższe klasy rozgrywkowe. Do wzięcia udziału zaproszone są również drużyny z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera.

W celu promocji aspektu drużynowego zespoły będą składają się z dwóch zawodników, a w rozgrywkach zagrają wyłącznie gracze bezpośrednio wskazani przez klub. W przypadku Stali Chocianów są to Tomisław Żmuda i Adam Gryga. Dziś rozpoczyna się etap regionalny, który potrwa do 20.12.2020 roku. W naszej grupie rywalizacja rozpoczyna się od 1/8 finału, ale chocianowianie mają sporo szczęścia, bo w tej fazie otrzymali wolny los. Dzięki temu od razu awansowali do ćwierćfinału.

Udział w ePucharze Polski to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności wśród społeczności esportowej, a także, w przypadku dobrych wyników, dodatkowy powód do dumy dla kibiców. Zwycięzcy rozgrywek zostaną zaproszeni do udziału w zamkniętych kwalifikacjach, które wyłonią reprezentantów w Polski w eFutbolu. W przyszłym roku obie reprezentacje powalczą o grę na mistrzostwa Europy UEFA eEURO 2021 oraz mistrzostwa świata FIFA eNations Cup.
[KN]