- Super. Bardzo się cieszę - rozpoczął swój najnowszy wpis w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. Tym razem chodzi o realizację bardzo ważnej dla mieszkańców inwestycji, na którą kolejne miliony złotych pozyskane zostały w obecnej kadencji.

Chodzi o generalny remont ulic Armii Krajowej i Wesołej, które będą nie tylko inwestycjami oczekiwanymi przez mieszkańców, ale także stanowić będą dojazd do dworca kolejowego. Jak bowiem wiadomo już w tym roku połączenia kolejowe mają wrócić do naszej gminy. Pisaliśmy o tym m.in. w naszym artykule p.t. "Myrda: mieszkańcy gminy Chocianów zyskają kolejowe okno nie tylko na Dolny Śląsk".

- Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat przed nami. Tak jak Państwu obiecałem zrewitalizuje całą ulicę Wesołą wraz z Armii Krajowej. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w przetargu firmy chcące zrewitalizować drogowo niemal całe osiedle Wesoła http://chocianow.bip.pbox.pl/public/?id=113447 - przekazał włodarz Chocianowa. - Od początku kadencji rozpocząłem pracę nad powrotem kolei do Chocianowa. Ta przebudowa jako główny dojazd do Naszej stacji była planowana jako jedna z niezbędnych inwestycji zaraz po rewitalizacji terenu PKP - dodał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Inwestycja jest możliwa dzięki współpracy wielu osób. Okazuje się jednak, że w tym gronie nie znalazł się radny z tego osiedla. Na całe szczęście podejmowane działania przez większość w radzie we współpracy z Burmistrzem przyniosą wymierne efekty.

- Chcę żebyście Drodzy pamiętali, że każdy mieszkaniec jest dla mnie tak samo ważny, a ja dotrzymuje danego Wam słowa. Dodam, że pozyskałem środki zewnętrze na tę oczekiwaną od dziesięcioleci inwestycję dzięki współpracy z PiS tak, aby rewitalizowany teren w jak najszerszym zakresie wyremontować i nadać nowe oblicze Naszej pięknej Gminie - podsumował Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Cały wpis dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/321268433343842. O temacie rewitalizacji tych ulic pisaliśmy już na naszym portalu. Szczegóły znajdziecie na stronie: "7 milionów 350 tysięcy złotych z pierwszej transzy Polskiego Ładu". Do tego tematu z pewnością powrócimy.