Zaledwie w ostatni dzień ubiegłego roku informowaliśmy naszych Czytelników, że umowy na budowę świetlic w Trzmielowie i Jabłonowie zostały podpisane. Dokładnie dwa tygodnie później, w ubiegły piątek otrzymaliśmy informację, iż podobna umowa podpisana została także na stworzenie świetlicy w Rakowie. To sukces Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który był możliwy dzięki dobrej współpracy z radnymi Pawłem Baranem i Arturem Wandyczem, a także pozyskanym środkom.

W kwietniu ubiegłego roku informowaliśmy o blisko 3 milionach złotych pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (więcej na stronie: "Wyczekiwane świetlice powstaną za pieniądze z dotacji"). Także lokalna telewizja chocianow.tv przygotowała materiał filmowy informujący o tym temacie (czytaj: "Lokalna telewizja o nowych świetlicach"). Teraz przyszedł czas na podpisywanie umów (sprawdź: "Zielone światło dla budowy świetlic").

Dzięki pozyskanym finansom i współpracy z PiS budujemy nową świetlice wiejską w Rakowie. Po jawnym i transparentnym przetargu, wybrany został wykonawca, a dzisiaj właśnie podpisałem umowę na budowę - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Bardzo się cieszę z realizacji tej obietnicy. Już niedługo aż 3 nowe świetlice w Rakowie, Jabłonowie i Trzmielowie służyć będą naszym mieszkańcom - dodał włodarz Kulczyński (cały wpis na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/posts/143954201332259).
Szef chocianowskiego samorządu zauważył także, że Raków jest jednym z wielu przykładów, jak bardzo rozwija się nasza Gmina w tej kadencji. Wśród sukcesów wymienił m.in. bezpłatną komunikację i wodociągi, a także przyszłą wymianę lamp i budowę świetlicy właśnie. Do tych tematów z pewnością powrócimy, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego portalu.