- Śledczy zakończyli postępowanie w sprawie zabójstwa, do którego doszło 14 kwietnia ubiegłego roku w Chocianowie - poinformowali dziennikarze Telewizji Regionalnej. Najnowsze ustalenia w tej sprawie przekazali w swoim reportaż, który obejrzycie także na naszym portalu.

O tej dość głośnej sprawie pisaliśmy jako pierwsi (czytaj: "Morderstwo w Chocianowie?" oraz "Policjanci zatrzymali dwie osoby"). Pod koniec kwietnia było już wstępnie wiadomo, co wydarzyło się przy ulicy Dominialnej w Chocianowie (czytaj: "On zabił, ona ciało oblała kwasem"). Teraz, ze względu na zakończenie śledztwa, do sprawy wróciła TV Regionalna, która poinformowała, że Piotr K. zaprosił do swojego domu niepełnosprawnego Andrzeja G., gdzie wspólnie z żoną gospodarza wszyscy w trójkę spożywali alkohol.

- Po pewnym czasie Piotr K. udał się jeszcze po zakup kolejnej partii alkoholu i po powrocie z motywu takiej zazdrości o żonę, bo to wynika z dowodów, zaatakował mężczyznę - poinformowała Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - Najpierw bił go po twarzy, bił pięściami po całym ciele, w tym po głowie, po klatce piersiowej, a następnie udusił - wymienia pani rzecznik.
Małżeństwo po tym zajściu próbowało zacierać ślady zbrodni. Do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął już w tej sprawie akt oskarżenia. Jaka kara grozi sprawcom? Cały reportaż dostępny jest na nagraniu poniżej.