W sobotę, 23 września w Szklarach Dolnych odbędzie się V Bieg Papieski organizowany przez prezesa Stowarzyszenia Szklary Dolne "Nasza Przyszłość", radnego Pawła Barana pod patronatem Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek, Wiceprezesa KGHM Polska Miedź S.A. Mirosława Kidonia oraz Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Atrakcji na jutro zaplanowano jednak więcej.

O tym, że "V Bieg Papieski w Szklarach Dolnych już we wrześniu" pisaliśmy na łamach naszego portalu jeszcze w sierpniu (kliknij link). Wydarzeniu towarzyszyć będzie także zbiórka charytatywna oraz obchody 75-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szklar Dolnych.

W sobotę, 23 września od godziny 9:00 do 10:30 wydawane będą pakiety startowe. Uroczyste otwarcie imprezy rozpocznie się o godzinie 11:00. Dwadzieścia minut później biegi rozpoczną najmłodsi (dzieci w wieku przedszkolnym na 100 metrów, z klas 1-3 na 400 metrów oraz z klas 4-6 na 600 metrów). Na 11:50 organizatorzy zaplanowali rozgrzewkę przed Biegiem Głównym i Strażaka, po to by w samo południe wystartował Bieg Główny na 5 km oraz 45 minut później Bieg Strażaka w pełnym ekwipunku na 2 km - informowaliśmy. - Wręczenie nagród organizatorzy przewidzieli na godzinę 13:30, to jednak nie zakończy uroczystości bowiem między 15:00 a 17:00 nastąpią obchody 75-lecia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. O 17:15 w ruch pójdą "kolorowe proszki", które znane są pod nazwą Festiwalu Holy. Później między 17:30 a 20:00 imprezę poprowadzi DJ - zapowiadaliśmy.
W ciągu dnia będzie można korzystać z darmowych dmuchańców oraz animatorów, będzie można obejrzeć pokaz sprzętu Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź S.A. oraz OSP Szklary Dolne, wziąć udział w zajęciach sportowych z Zagłębiem Lubin, przywitać się z Krecikami czy podziwiać pokaz sprzętu wojskowego. Zapraszamy!