Czy to możliwe, aby w niespełna pół roku udało się zrewitalizować linie kolejową pomiędzy Chocianowem a Duninowem tak, aby pociągi Kolei Dolnośląskich woził Chocianowian m.in. do Chojnowa, Legnicy czy Wrocławia? Wszystko wskazuje na to, że kolej na Chocianów wystartuje już w czerwcu tego roku!

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić pierwsze pociągi do Chocianowa mają przyjechać jeszcze w czerwcu tego roku, czyli za około 5 miesięcy. Czy to możliwe, aby do tego czasu udało się położyć nowe torowisko i poprawić tutejszy peron tak, aby pasażerskie wagony bezpiecznie woziły ludzi? Wszystko wskazuje na to, że tak.

- Jesteśmy dobrej myśli, a liczne spotkania pracowników magistratu z firmą wykonującą rewitalizację linii kolejowej nr 303 tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że już w tym roku możliwe będą kolejowe podróże z i do Chocianowa - komentuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie. - Wstępne deklaracje faktycznie wskazują na połowę 2022 roku, jednak nie chciałbym jeszcze podawać konkretnej daty - dodaje Wan.
W związku z naszymi dzisiejszymi nieoficjalnymi ustaleniami, do tematu z pewnością powrócimy.