- 6 grudnia 2022 roku miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Chocianowa ostatnich dekad, bowiem nie tylko nasza gmina wróciła na kolejową mapę Polski po ponad 22 latach, ale także wpisała się w koalicję walki z wykluczeniem komunikacyjnym zawartym w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przez Bezpartyjnych Samorządowców oraz Prawo i Sprawiedliwość - poinformowali dziennikarze chocianow.tv. Reportaż do obejrzenia także poniżej.

Przypomnijmy, że m.in. Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Andrzej Bittel, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Marszałek Tymoteusz Myrda, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak, Wicestarosta Jan Wojtowicz, Prezydent Lubina Robert Raczyński, Prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski i gospodarz Chocianowa Burmistrz Tomasz Kulczyński, a także radni wojewódzcy, powiatowi i miejscy przyjechali do naszej gminy pociągiem Kolei Dolnośląskich.

Najnowszy reportaż chocianowskiej telewizji do obejrzenia także u nas (nagranie poniżej). Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.