Niewiele ponad godzinę zajmie dojazd pociągami Kolei Dolnośląskich z Chocianowa do stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia. Redaktorzy lokalnej telewizji chocianow.tv postanowili zapytać czy mieszkańcy naszej gminy będą chętnie podróżować pociągami, które do naszej Gminy wrócą po ponad 20 latach za sprawą sprawnego działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Wideo poniżej.

Temat ponad 20-letnich zaległości komunikacyjnych opisywaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Najbardziej poczytne artykuły z ostatnich tygodni znajdziecie klikając w linki: "Chocianów pierwszy na dolnośląskiej liście inwestycji kolejowych", "Kolejami Dolnośląskimi z i do Chocianowa", "Tutaj przyjadą pociągi Kolei Dolnośląskich" oraz "Kulczyński: nierealne staje się faktem".

Za sprawą skuteczności Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który już w kampanii wyborczej z 2018 roku zapowiadał, że zajmie się powrotem naszej gminy na kolejową mapę Polski, ruszyły prace na odcinku Chocianów - Duninów. Ciekawskie oczy mogły zobaczyć wycinkę drzew wzdłuż trasy linii 303 - informowaliśmy na naszym portalu w ubiegłym tygodniu.
Także dzisiaj redaktorzy lokalnej telewizji "chocianow.tv" postanowili zaprezentować materiał wideo, w którym pytali mieszkańców naszej gminy o ich wrażenia z powrotu połączeń kolejowych do naszej gminy. Zapraszamy do obejrzenia reportażu poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.