Nie minęły nawet cztery godziny od naszej zapowiedzi dotyczącej planowanych inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych, a Zakład Usług Komunalnych i Transportu Publicznego opublikował zapowiedź konkretnych robót wodociągowych. Zadowoleni będą mieszkańcy Pogorzelisk.

Od naszej publikacji "Na horyzoncie kolejne inwestycje kanalizacyjno-wodociągowe" minęły niespełna cztery godziny, a pracownicy ZUKiTP-u poinformowali o swoich planach na budowę sieci wodociągowej w Pogorzeliskach. Prace zaczynają się już dzisiaj.

Spółka rozpoczyna budowę sieci wodociągowej Dn 90 we wsi Pogorzeliska. Będzie to zaledwie 60 mb sieci, jednakże pozwoli uzbroić w przyszłości co najmniej 6 nieruchomości - poinformowali pracownicy ZUKiTP-u. - W związku z tym prosimy o ostrożną jazdę na odcinku Pogorzeliska – Chocianów w południowej części wsi. Pobocze zostanie chwilowo zajęte, ale pas drogowy będzie do dyspozycji kierowców - ostrzegli.
Przypomnijmy, że rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w naszej gminie jest jednym z priorytetów Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i jego współpracowników. Pisaliśmy o tym na naszym portalu w artykułach: "PWK przyspiesza inwestycje", "Inwestycje rozwiązaniem na trudne czasy", "Będzie woda na Spacerowej", "Coraz więcej gospodarstw w Rakowie podłączonych do wodociągów", "Ponad połowa mieszkańców Rakowa z bieżącą wodą" oraz "Co z kanalizacją w naszej gminie?".