Choć opozycja kolejny raz usiłowała wmówić mieszkańcom, że ta inwestycja nie dojdzie do skutku, a pozyskane pieniądze są "niewidzialne", drogowcy ruszyli dzisiaj pełną parą z wymianą chodnika na ulicy Pileckiego. Wszystko za sprawą kolejnej dotacji pozyskanej przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

Naszym Czytelnikom obiecywaliśmy, że będziemy śledzić przebieg tej inwestycji, dlatego postanowiliśmy sprawdzić na własne oczy, jak wygląda remont chodnika przy ulicy Pileckiego w Chocianowie. Tę inwestycję, finansowaną ze środków zewnętrznych, pozyskanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, zapowiadaliśmy w naszych artykułach: "Prawie pół miliona złotych poprawi tu bezpieczeństwo", "Będą nowe chodniki i przejścia dla pieszych" oraz "Kolejna inwestycja niebawem ruszy w Chocianowie".

Na ulicy Pileckiego wymienimy chodnik na długości 178 metrów. Zaprojektowano wymianę nawierzchni chodnika z kostki betonowej o szerokości od 2,2 do 2,7 metra oraz wymianę nawierzchni na zjazdach indywidualnych do posesji - mówił dla naszego portalu Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - W ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu zaprojektowano także dwa przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicą Fabryczną oraz w rejonie skrzyżowania z ulicą Ratuszową. To kolejne działania podejmowane przez Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców - dodał wówczas Wan.
Specjalnie dla naszych Czytelników poniżej prezentujemy najnowsze zdjęcia, które pokazują przebieg zapowiadanej inwestycji realizowanej przez firmę TOLIMA z Głogowa. Będziemy także na bieżąco śledzić postępy tych prac.