Dziś 18 nowych przypadków zarażenia w Powiecie Polkowickim. Wzrosła także liczba osób na kwarantannie, dzisiaj zamkniętych w domach jest 720 mieszkańców naszego powiatu. Są też dobre wieści, 10 osób wyzdrowiało.

Przypomnijmy, że od dzisiaj 4 powiaty Zagłębia Miedziowego: polkowicki, głogowski, lubiński i legnicki (bez miasta Legnica) znajdują się w strefie czerwonej. Oznacza to ograniczenie liczby osób w sklepach do 5 osób na 1 otwartą kasę, działalność gastronomii w godzinach od 6:00 do 21:00 (ograniczenie to nie dotyczy przygotowywania, podawania i dostarczania żywności na wynos). Klienci muszą zakrywać nos i usta do momentu zajęcia miejsca przy stoliku. Podczas uroczystości religijnych w świątyni nie może przebywać więcej niż 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Co więcej, od 19 października obowiązywać będzie całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich, jak wesela czy stypy. Zgromadzenia publiczne będą możliwe wyłącznie do 10 uczestników. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych), wydarzenia sportowe możliwe będą bez udziału publiczności. Zawieszona zostaje także całkowicie działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Dzisiejsze "dodatnie osoby" pochodzą z gminy Polkowice (7 zarażonych), gminy Chocianów (7 zarażonych), gminy Gaworzyce (3 zarażonych) i gminy Przemków (1 zarażony). Najwięcej osób w kwarantannie jest nadal w gminie Polkowice (334 osoby), w naszej gminie zamkniętych w domach jest 185 osób, zdecydowanie mniej, bo 74 w gminie Grębocice, 57 w gminie Radwanice, 40 w gminie Przemków i 30 w gminie Gaworzyce. Łącznie wszystkich na kwarantannie w całym Powiecie Polkowickim jest 720 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 170 z nich. Nikt nie wymaga hospitalizacji. Do łącznej liczby 124 ozdrowień dziś dołączyło kolejnych 10 osób (6 z Polkowic i 4 z Chocianowa). Od początku epidemii pozytywnie zdiagnozowano łącznie 270 osób. W tym czasie niestety w naszym powiecie na COVID-19 zmarły już 3 osoby.

Jak dowiadujemy się z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, mamy 524 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.
[KN]