Z dzisiejszego raportu z polkowickiego sanepidu dowiadujemy się o 35 nowych przypadkach zarażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców naszego powiatu, o 47 ozdrowieniach, a także o kolejnym zgonie.

Na Dolnym Śląsku mamy od wczoraj 1808 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wynosi obecnie 57 tysięcy 808 osób.

W Powiecie Polkowickim w ciągu ostatniej doby do zarażonych wirusem SARS-CoV-2 dołączyło 17 mieszkańców gminy Polkowice, 10 mieszkańców gminy Chocianów, 4 mieszkańców gminy Przemków, 3 mieszkańców gminy Radwanice i 1 mieszkaniec gminy Grębocice. W naszym powiecie od początku epidemii zaraziło się już 1338 osób. Aktualnie na kwarantannie przebywa tysiąc sto dziewiętnaście osób. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (437 osób), Chocianów (300 osób), Przemków (108 osób), Gaworzyce (105 osób), Grębocice (91 osób) i Radwanice (78 osób). 

Niestety kolejna smutna wiadomość dotarła do nas z gminy Polkowice. 75-letni mieszkaniec tej gminy zmarł w ciągu ostatniej doby z przyczyn spowodowanych COVID-19. To już 21 ofiara śmiertelnego wirusa z Chin. Jedna osoba jest aktualnie objęta nadzorem epidemiologicznym. W statystykach pojawiają jednak także ozdrowieńcy. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ich blisko pół setki. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowce (24 osoby), Chocianów (9 osób), Gaworzyce, Radwanice i Przemków (po 4 osoby), a także Grębocice (2 osoby).
[KN]