Kolejne dwie ofiary śmiertelne wśród osób zarażonych koronawirusem w Powiecie Polkowickim. Tym razem los nie oszczędził także mieszkańca naszej gminy, który zmarł po zarażeniu. Nowych zakażeń jest co prawda mniej niż wczoraj, ale za to rośnie liczba osób na kwarantannie. Sprawdź także: TYLKO U NAS! "Światełko Pamięci" dzisiaj lub we wtorek. Na weekend cmentarze zamknięte!

Jak informują służby prasowe Wojewody Dolnośląskiego, mamy 1229 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Polkowicach informuje dzisiaj o dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych w naszym powiecie. Zmarli to mężczyźni w wieku "z grupy ryzyka". Jeden z nich był mieszkańcem gminy Polkowice, a drugi mieszkańcem gminy Chocianów. Łącznie od początku epidemii w Powiecie Polkowickim zmarło już 13 osób, z czego "4 zgony nastąpiły nie z przyczyn COVID-19". Pomimo kolejnych ofiar śmiertelnych, zdaniem lekarzy nadal żaden z zakażonych nie wymaga hospitalizacji.

Od wczoraj przybyło 19 nowych zarażonych. Są to mieszkańcy gmin: Polkowice, Grębocice i Radwanice (po cztery osoby), a także Gaworzyce (trzy osoby) oraz Chocianów i Przemków (po dwie osoby). Od wczoraj wzrosła także liczba osób skierowanych na kwarantannę. Dzisiaj w izolacji przebywa już 891 mieszkańców naszego powiatu. 457 pochodzi z gminy Polkowice, 155 pochodzi z gminy Chocianów, 97 pochodzi z gminy Gaworzyce, 81 pochodzi z gminy Grębocice, 71 pochodzi z gminy Radwanice, a 30 pochodzi z gminy Przemków. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby.

Z pozytywnych wieści, PSSE w Polkowicach przekazuje tylko liczbę osób, które pokonały koronawirusa. Od początku epidemii wyzdrowiało 321 osób. Dzisiaj do tego grona dołączyło ośmiu mieszkańców gminy Polkowice, dwóch mieszkańców gminy Gaworzyce i po jednym mieszkańcu gmin: Grębocice, Radwanice i Chocianów.
[KN]