Za sprawą skuteczności Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który już w kampanii wyborczej z 2018 roku zapowiadał, że zajmie się powrotem naszej gminy na kolejową mapę Polski, ruszyły prace na odcinku Chocianów - Duninów. Ciekawskie oczy mogły już w środę zobaczyć wycinkę drzew wzdłuż trasy linii 303 (zdjęcia poniżej). Materiał wideo przygotowała także lokalna telewizja chocianow.tv (do obejrzenia pod artykułem).

O tym, że tutaj przyjadą pociągi Kolei Dolnośląskich, dzięki czemu będzie można podróżować z i do Chocianowa pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. To właśnie wybór na włodarza naszej gminy Tomasza Kulczyńskiego otworzy mieszkańców Chocianowa na kolejowe wrażenia z podróży wprost do naszego miasta.

- Rozpoczęły się prace związane z powrotem Chocianowa na kolejową mapę Polski - poinformował Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów w mediach społecznościowych. - Dzięki współpracy z Cezarym Przybylskim, Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotrem Karwanem Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego nierealne staje się faktem - dodał włodarz naszej gminy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, jakie udało się zrobić w ubiegłą środę pracownikom zajmującym się wycinką drzew podczas ich pracy, a także do obejrzenia reportażu przygotowanego przez lokalną telewizję chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.