- Żyj filmowo, płać bezgotówkowo! - zachęca Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie na największe premiery kinowe w Chocianowie, które na dużym ekranie już w piątek, 25 listopada. Łącznie wyświetlonych zostanie 6 seansów. Co obejrzą tutejsi kinomaniacy?

Fakt, że chocianowianie chcą kina w swoim mieście widoczny jest po wynikach ankiety, którą przeprowadziliśmy w artykule: "Czy kino zagości na stałe". Dotychczas ponad 92% ankietowanych opowiedziało się za takim pomysłem, dlatego organizatorzy spodziewają się, że przełoży się to na obecność na kinowej sali, która swoje miejsce znajdzie w piątek, 25 listopada w Regionalnym Centrum Kultury.

Co będzie można obejrzeć na chocianowskim ekranie?

Ogólnopolska akcja realizowana jest we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Akcja została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych wśród mieszkańców obszarów oddalonych od dużych miast i w których jednocześnie nie ma na stałe kina.

O godzinie 20:20 inspirująca historia odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia aktorki z Gdyni, Ani Przybylskiej. "Ania" to dokumentalny film zbudowany z wywiadów oraz niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnych archiwów (bilety można nabyć na stronie: https://ekobilet.pl/filmowobezgotowkowo/ania-2d-pl-45032/494657-bilety-na-film).

O godzinie 18:00 świąteczny mega hit "Listy do M. 5". W rolach głównych ponownie zobaczymy Tomasza Karolaka, Wojciecha Malajkata czy Agnieszkę Dygant (bilet można kupić na stronie: https://ekobilet.pl/filmowobezgotowkowo/listy-do-m-5-2d-pl-45031/494656-bilety-na-film).

O godzinie 15:30 dwukrotnie wyświetlona zostanie oparta na faktach historia księdza Jana Kaczkowskiego p.t. "Johnny". Film nagrodzony został czterema Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni, w tym nagrodą publiczności (bilet można zamówić na stronie: https://ekobilet.pl/filmowobezgotowkowo/johnny-2d-pl-45034/494655-bilety-na-film).
To jednak nie wszystko, bowiem seanse będą mogły obejrzeć grupy zorganizowane: o godzinie 12:00 film "Johnny", a wcześniej także najmłodsi w ramach kina familijnego. O godzinie 10:10 "Kopciuszek i kamień życia", zaś o godzinie 8:30 "Guliwer". Aby otrzymać informacje na temat tych seansów należy zadzwonić pod nr tel. 22-357-85-00 w dni robocze w godzinach od 10:00 do 15:00.

Warto zauważyć, że za te seanse w kinach w regionie należy zapłacić dużo więcej. Ceny sięgają nawet 29 złotych, a im bliżej do seansu, tym droższe bilety. Dodatkowo widzowie, którzy zdecydują się na zakup popcornu tylko w Chocianowie otrzymają go za darmo przy płatności bezgotówkowej - pisaliśmy na naszym portalu.
Ceny biletów w Chocianowie są naprawdę atrakcyjne: normalny 18 zł, ulgowy 16 zł, grupowy 14 zł. Dodatkowo na wszystkich widzów, którzy zapłacą za bilety bezgotówkowo - przy użyciu karty, telefonu lub przez Internet - zarówno w przedsprzedaży, jak i w kasie tuż przed seansem, otrzymają bezpłatnie popcorn - nieodłączny element kinowych wrażeń.

Z okazji organizacji w Chocianowie takiego wydarzenia zapytaliśmy naszych Czytelników czy kino powinno na stałe funkcjonować w Chocianowie. Wśród pomysłów wymienia się np. przekształcenie jednej z sal Regionalnego Centrum Kultury na kino z prawdziwego zdarzenia, z profesjonalnymi fotelami, kanapami oraz kinowym ekranem. Udział w ankiecie można wziąć także poniżej.

Czy kino powinno na stałe funkcjonować w Chocianowie?