Kolejny sukces odnieśli pedagodzy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych. Ich starania zostały docenione przez specjalistów z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nauczycielom przedmiotów matematyczno-przyrodniczych udało się nawiązać współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim. W ramach działań projektowych pracownicy Uniwersytetu odwiedzają szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, aby przeprowadzić konkurs Uczniowskich Projektów Badawczych. Szkoła w Szklarach jest jedną z 6 podstawówek odwiedzanych w ramach tego projektu.

- Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "NanoDay" realizowanego przez Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego – mówi dyrektor szkoły, Jacek Nowicki - jest to kolejny krok na drodze do podnoszenia poziomu edukacji matematyczno–przyrodniczej w szkole, zgodnie z naszym mottem "ŁĄCZYMY TRADYCJĘ Z NOWOCZESNOŚCIĄ”. 

NanoDay – dzień z nanonauką i nanotechnologią to projekt, który ma na celu podnoszenie kompetencji uczniów w oparciu o potrzeby rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa. Zajęcia edukacyjne podzielono na 3 bloki tematyczne, obejmujące:
- wykład wprowadzający,
- warsztaty w mobilnej pracowni NanoLab,
- wystawa obrazów "nanoświata" NanoArt.

W grudniu Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych podpisała także umowę z Uczelnia Jana Wyżykowskiego, stając się pierwszą szkołą ćwiczeń dla studentów, o czym informowaliśmy w artykule Szkoła będzie współpracować z Uczelnią. Uniwersytet Wrocławski to kolejna szkoła wyższa zaangażowana we współpracę na terenie naszej gminy.

[KN]