Wszystkie miejscowości gminy Chocianów mają zyskać na tej inwestycji. Dzięki dotacji w wysokości około 5 milionów złotych, którą udało się pozyskać Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu, będzie widniej. Skorzystają na tym nie tylko kierowcy i piesi. Dziś sprawdzamy kolejną lokalizację, w której mieszkańcy będą mogli poczuć się bezpieczniej.

Jak co tydzień, przybliżamy inwestycję wymiany oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Chocianów. O tym, że Burmistrz Tomasz Kulczyński nie zwalnia tempa, a jego działanie spowodowało, że Chocianów odnosi kolejny spektakularny sukces finansowy za sprawą milionów złotych dotacji na ważną inwestycję, pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić gdzie dokładnie pojawi się nowe oświetlenie.

Ze względu na skalę tej inwestycji podzieliliśmy nasze artykuły na różne lokalizacje. Takie, jak Trzmielów, Zagórze i Ogrodzisko już sprawdziliśmy. Dziś nadszedł czas na Chocianowiec.

W okręgu radnego Artura Wandycza

Chocianowiec to jedna z większych miejscowości naszej gminy, gdzie zostaną nie tylko wymienione wszystkie istniejące punkty oświetlenia zewnętrznego, ale także pojawią się nowe, w już istniejącej sieci.

- Mieszkańcy mojego okręgu widzą wyraźne zmiany w zarządzaniu gminą i w jej rozwoju, właśnie dzięki licznym inwestycjom, jakie podejmujemy wspólnie z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim. Nasza współpraca wyraźnie pokazuje, że można zrobić lepiej, więcej i ludzie są z tego zadowoleni - komentuje radny Artur Wandycz. - Dość wspomnieć wodociągowanie Rakowa, na które nigdy nie było projektów, czasu i pieniędzy, a teraz przyszedł nowy burmistrz i nowa rada miejska i nagle się udało, także inwestycja w nowe, ledowe, bezpieczne dla kierowców i pieszych oświetlenie, również w Chocianowcu, to kolejny krok w tej żmudnej drodze do efektywnego poprawienia jakości życia w naszej gminie. Wszystko dla mieszkańców - dodaje radny Wandycz.
Oprócz oczywistej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, wymiana oświetlenia w Gminie Chocianów będzie także świetnym sposobem na zaoszczędzenie publicznych pieniędzy. Realne oszczędności mają osiągnąć nawet 60% obecnych wydatków, dzięki czemu więcej pieniędzy zostanie w budżecie naszej gminy na kolejne inwestycje.

Takiego światła w Gminie Chocianów jeszcze nie było

Aktualnie sieć oświetleniowa, większość słupów, opraw i szaf sterowniczych to stare, wyeksploatowane i ulegające częstym awariom urządzenia. Niestety cała sieć zużywa ogromną ilość energii elektrycznej, a mimo to natężenie oświetlenia jest nadal zbyt małe. Zarówno wzdłuż ulic i dróg gminnych występują na przemian miejsca prześwietlone i niedoświetlone. Dzięki konkretnemu działaniu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego także to zagadnienie ulegnie faktycznej poprawie.Zadanie ma zostać dofinansowane kwotą ponad 5 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Niebawem podzielimy się danymi dotyczącymi wymiany lamp w pozostałych miejscowościach naszej gminy, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych doniesień.