Sprawdziliśmy, jak niemal 4 miesiące od powrotu kolei do Chocianowa wygląda tutejsza stacja i obejrzeliśmy postępy prac na budowie drogi rowerowej z Chocianowa do Obory w gminie wiejskiej Lubin, w ramach Cyklostrady Dolnoślaskiej finansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska - przekazał Marszałek Tymoteusz Myrda, który w ubiegłym tygodniu wraz z dyrektorem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszkiem Lochem odwiedzili naszą gminę, by omówić z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim kolejne punkty współpracy.

W ubiegły czwartek, 23 marca do Gminy Chocianów zawitali Marszałek Tymoteusz Myrda oraz Leszek Loch, dyrektor wrocławskiego DSDiK.

Dziś wizyta w Chocianowie, gdzie spotkałem się z Tomaszem Kulczyńskim. Towarzyszył mi Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu, bo omawialiśmy tematy związane z infrastrukturą. Jednym z nich była konieczność rozwiązania problemów komunikacyjnych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 331 z ul. Kolejową - przekazał w ubiegły czwartek Marszałek Tymoteusz Myrda. - Sprawdziliśmy, jak niemal 4 miesiące do powrotu kolei do Chocianowa wygląda tutejsza stacja i obejrzeliśmy postępy prac na budowie drogi rowerowej z Chocianowa do Obory w gminie wiejskiej Lubin, w ramach Cyklostrady Dolnoślaskiej finansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska - dodał w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
Kolejne szczegóły na temat spotkania potwierdził Burmistrz Tomasz Kulczyński w swoich mediach społecznościowych.

Rozmawialiśmy na temat ewentualności montażu oświetlenia drogowego na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Głogowskiej, likwidacji "wąskiego gardła" - muszę zdradzić, że prace nad tym wieloletnim problemem trwają niemal od początku tej kadencji i cieszę się ponieważ można już założyć, że w drugiej połowie 2024r. rozpoczną się prace budowlane związane z likwidacją tego drogowego zapóźnienia komunikacyjnego, budowy szlabanów na przejeździe kolejowym na ulicy Trzebnickiej, rozwoju linii kolejowej 303 tj, możliwości rozbudowy kolei relacji Chocianów-Przemków - wymienił Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Panowie zapoznali się także z przebiegiem naszych Gminnych inwestycji, zwłaszcza z budową Centrum przy peronie oraz budową ścieżki rowerowej Cyklostrady Dolnośląskiej do Lubina. Serdecznie dziękuję za spotkanie oraz merytoryczną i rzeczową rozmowę, a także dobrą perspektywę dalszych inwestycji na terenie naszej Gminy - podziękował włodarz Chocianowa.
Dotychczasowa współpraca przynosi korzyści dla mieszkańców Gminy Chocianów, dlatego nie trudno odnieść wrażenie, że jej kontynuacja dobrze rokuje na kolejne lata.