- Mieszkańcy mieli możliwość wyrażenia swojej opinii na temat organizacji Chocianowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, znamy wynik - poinformowali pracownicy Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie. Chodzi o głosowanie na stronie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Za sprawą nowego wpisu włodarza naszej gminy poznaliśmy też niespodzianki, jakich mogą spodziewać się mieszkańcy przed świętami. Poniżej szczegóły.

W ubiegły poniedziałek Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński spytał w mediach społecznościowych czy mieszkańcy chcą powrotu Chocianowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego był pomysłodawcą. Pisaliśmy o tym na stronie: "Czy bożonarodzeniowy jarmark wróci do Chocianowa?". Dziś efekty tego głosowania podali pracownicy Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie.

- Znamy wynik! Jarmark się odbędzie! Od 3 do 6 grudnia na wszystkich odwiedzających rynek w Chocianowie będą czekać liczne atrakcje. Już teraz zapraszamy wystawców do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów podczas tej imprezy - ogłosili pracownicy RCK. - Zapraszamy do udziału w grudniowym jarmarku wszystkich kupców, wystawców, a w szczególności twórców ludowych, miłośników rękodzieła artystycznego, producentów oryginalnych i nietuzinkowych przedmiotów, szkoły, a także specjalistów w dziedzinie lokalnych pyszności kulinarnych. W tym roku wydarzenie potrwa od 3 do 6 grudnia, oczywiście na naszym chocianowskim rynku (Plac Wolności) - dodają.
Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres sekretariat@rckchocianow.pl. Więcej informacji pod numerem tel. 76/818 55 80 / tel.513166572. Poniżej publikujemy także Kartę zgłoszenia wystawców.

Więcej niespodzianek dla mieszkańców

Jak się dowiedzieliśmy, poza stoiskami handlowymi na gości jarmarku będzie czekać wiele innych ciekawych atrakcji, m.in. występy na scenie, spotkanie ze Św. Mikołajem, a także "odpalenie" wielkiej pięknie przystrojonej żywej choinki. Informację o choince potwierdził w mediach społecznościowych także Burmistrz Tomasz Kulczyński.

We współpracy z Nadleśnictwem Chocianów, zgodnie z moją ubiegłoroczną deklaracją wspólnie z nadleśniczym Panem Jackiem Wiśniewskim mamy dla Was wspaniałą niespodziankę. Na chocianowskim Rynku w grudniu, tak jak rok temu stanie piękna, wielka żywa choinka, która wprowadzi Nas w świąteczny nastrój - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Serdecznie dziękuję Nadleśnictwu Chocianów oraz Panu nadleśniczemu Jackowi Wiśniewskiemu za przekazanie tej cudownej choinki - dodał włodarz Chocianowa (cały wpis dostępny na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/posts/131006052627074).
W najbliższych dniach organizatorzy imprezy planują ujawniać kolejne szczegóły, atrakcje i niespodzianki, dlatego do tego tematu z pewnością powrócimy. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu.