Już jutro Święto Niepodległości. Pomimo obowiązującego stanu epidemii świętować będziemy także w Chocianowie, jednak inaczej niż zwykle. We wspólnym śpiewaniu będzie można uczestniczyć za sprawą lokalnej telewizji Chocianow.tv.

Już jutro o godzinie 10:00 lokalna telewizja internetowa zaprasza do udziału w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która transmitowana będzie na żywo z Kościoła pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Chocianowie. Z kolei na godzinę 12:00 zaplanowano odtworzenie Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu Ogniska Muzycznego w Chocianowie. Chocianowianie będą mogli włączyć się do wspólnego śpiewania hymnu.

- Zapraszamy do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe - zachęca Biuro Programu „Niepodległa” - uczcijmy wspólnie Narodowe Święto Niepodległości - dodają organizatorzy obchodów.
Dzięki współpracy Regionalnego Centrum Kultury z chocianowską telewizją Mazurek Dąbrowskiego będzie dostępny na kanale Chocianow.tv w serwisie społecznościowym YouTube w środę, 11 listopada o godzinie 12:00.

- Zachęcamy, by nawet w domu w samo południe przypomnieć sobie o sukcesie, jakim było odzyskanie niepodległości w 1918 roku i w sposób symboliczny wspólnie świętować - dodają organizatorzy ogólnopolskiej akcji.
W Chocianowie będzie to możliwe właśnie za sprawą lokalnej telewizji Chocianow.tv - zapraszamy do wspólnego świętowania!
[KN]