W tym tygodniu Chocianów odwiedził Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który po spotkaniu z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim przekazał mieszkańcom naszej gminy za pośrednictwem lokalnej telewizji chocianow.tv bardzo dobre wieści dotyczące powrotu kolei. Cały reportaż do obejrzenia poniżej.

Wszystko wskazuje na to, że trasa kolejowa do Chocianowa linii 303 będzie wyremontowana już w czerwcu tego roku. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Kolej na Chocianów już w czerwcu?". Dzięki temu pociągami do Chojnowa, Legnicy, Wrocławia, a stamtąd w każdy skomunikowany koleją zakątek Europy pojedziemy już w tym roku.

W Chocianowie gościłem Pana Marszałka Tymoteusza Myrda, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Odwiedziliśmy chocianowskie torowisko, gdzie prace rewitalizacyjne postępują z dnia na dzień. Same dobre wiadomości, serdecznie dziękuję Panie Marszałku za wizytę i wsparcie - przekazał informacje o spotkaniu Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Trzeba powiedzieć jasno, że informacje medialne dotyczące powrotu kolei do Chocianowa po ponad 20 latach już w tym roku są prawdą. Dziękujemy Panie Tymoteuszu za prace nad powrotem kolei do Gminy Chocianów, która do niedawna wydawała się nierealna - dodał włodarz Chocianowa.
Cały wpis Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/319910643479621. Do swojej wizyty odniósł się także w mediach społecznościowych Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusz Myrda (cały wpis na stronie: https://www.facebook.com/TymoteuszMyrdaPolityk/posts/365256955411762).

W Chocianowie razem z burmistrzem Tomasz Kulczyński oglądaliśmy, jak postępują przygotowania do odnowy linii kolejowej nr 303 Chocianów - Duninów - przekazał w mediach społecznościowych członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda. - Chociaż może się to wydawać wciąż jeszcze odległą wizją, to liczę na to, że w drugiej połowie tego roku mieszkańcy gminy Chocianów zyskają kolejowe okno nie tylko na Dolny Śląsk. Taki jest plan - dodał Tymoteusz Myrda.
Mieszkańcy cieszą się z decyzji Burmistrza Kulczyńskiego o powrocie po ponad 20 latach kolei do naszej gminy, co także przypomnieli dziennikarze redakcji chocianow.tv. Najnowszy materiał filmowy do obejrzenia poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.