Burmistrz Tomasz Kulczyński otrzymał nagrodę w plebiscycie Osobowość Roku 2022 organizowanym w naszym województwie przez Gazetę Wrocławską, jej portal internetowy oraz serwisy "naszemiasto". Włodarz Chocianowa otrzymał nominację za aktywną działalność na rzecz lokalnej społeczności z licznymi przełomowymi sukcesami w rozwoju Gminy Chocianów, w tym spektakularny powrót do Chocianowa po 22 latach połączeń kolejowych oraz rekordowe pozyskanie środków zewnętrznych w historii chocianowskiego samorządu, a także przekazywanie części własnego wynagrodzenia na inicjatywy lokalne (stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, strażacy) oraz imprezy kulturalne.

OSOBOWOŚĆ ROKU to wielki plebiscyt prowadzony w całej Polsce przez dzienniki regionalne i serwisy internetowe wydawnictwa Polska Press. W naszym województwie akcję prowadzi Gazeta Wrocławska i serwis www.gazetawroclawska.pl oraz miejskie i powiatowe serwisy www.naszemiasto.pl. Burmistrz Tomasz Kulczyński został wyróżniony w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Oczywiście sama nagroda nie jest tak ważna, ale jestem bardzo wdzięczny za to wyróżnienie - przekazał za naszym pośrednictwem Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Takie chwile napędzają do działania i z tego miejsca chciałbym zagwarantować, że nadal będę wykonywał swoje obowiązki z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów - dodał szef naszego samorządu.
W etapie wojewódzkim Burmistrz Tomasz Kulczyński otrzymał również bardzo duże poparcie zajmując ostatecznie czwarte miejsce.