Dziś, 25. listopada z okazji Dnia Kolejarza Burmistrz Tomasz Kulczyński za naszym pośrednictwem przesyła życzenia pracownikom kolei, którzy niebawem będą częstymi gośćmi w naszej gminie. Będzie także nowa nazwa ulicy na cześć chocianowskich kolejarzy.

Już za niewiele ponad tydzień pierwszy po ponad 22. latach pociąg zawita do Chocianowa. Wszystko za sprawą działań podjętych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, którego współpraca z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Kolejami Dolnośląskimi przyczyniła się do wpisania naszej gminy na kolejową mapę Polski.

Kolej na Chocianów

Pierwszy pociąg po 22. latach w Chocianowie pojawi się już 6. grudnia, zaś systematyczne kursowanie ruszy od 11. grudnia. Z okazji dzisiejszego święta kolejarzy Burmistrz Tomasz Kulczyński za naszym pośrednictwem przekazuje najserdeczniejsze życzenia.

- Z okazji Dnia Kolejarza życzę wszystkim pracownikom kolei bezpiecznej pracy i satysfakcji z jej wykonywania. Cieszę się, że będziecie częstymi gośćmi w naszej gminie i dzięki Wam nasi mieszkańcy będą mogli podróżować do wszystkich skomunikowanych liniami kolejowymi miast Polski i Europy - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Jednocześnie, w szacunku do wieloletniej ciężkiej pracy kolejarzy z Chocianowa przygotowałem niespodziankę. Chciałbym, aby jedna z ulic w naszej gminie nosiła imię Chocianowskich Kolejarzy. To dla mnie ważne, aby kolejne pokolenia chocianowian, dzięki temu symbolowi o Was pamiętały - dodał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
O szczegółach tej propozycji będziemy informować na łamach naszego portalu, dlatego zachęcamy do śledzenia najnowszych doniesień.