Żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie wsparli polkowickich policjantów podczas wspólnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzali czy mieszkańcy regionu przestrzegają zasad związanych z kwarantanną.

Funkcjonariusze Policji i Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzili wspólnie działania już na wiosnę. Tak jak i obecnie działania obu służb miały na celu zapobieganie rozprzestrzenienia się koronawirusa.

- Współdziałanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z polkowickimi policjantami na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają także, czy mieszkańcy czegoś potrzebują oraz jaki jest ich stan zdrowia - informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.
W patrolach wspólnie z żołnierzami oczywiście uczestniczą także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

- To bardzo trudny czas dla nas wszystkich. Służby sanitarne, medyczne, mundurowe mierzą się z dodatkowymi zadaniami, a mieszkańcy muszą dostosować się do bieżących obostrzeń. Przestrzegajmy tych zasad nie w obawie o sankcje ze strony policji czy służb sanitarnych, lecz w trosce o największą wartość jaką jest nasze życie i zdrowie - apeluje oficer prasowy Przemysław Rybikowski.