Do przyszłego poniedziałku, 17 sierpnia można jeszcze składać wnioski na udzielenie dotacji na wymianę starego pieca węglowego. Ubiegający się o dofinansowanie może liczyć na zwrot nawet do 70% poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 20 tysięcy złotych na jedną nieruchomość lub lokal mieszkalny.

Przypomnijmy, że Chocianów oraz okoliczne gminy w tym Lubin, Ścinawa, Prochowice i gmina Rudna przekażą swoim mieszkańcom łącznie ponad 16 milionów złotych. W tym roku nasza gmina przeznaczy na piecowe granty 2.427.503,66 złotych. W przyszłym roku, podczas II naboru, do dyspozycji wnioskujących będzie już tylko ponad półtora miliona złotych, dlatego warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku jeszcze w tym roku.

Środki na ten cel zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowania w formie grantów, będą udzielane m.in. wspólnotom mieszkaniowym, osobom fizycznym posiadającym prawo do dysponowania nieruchomością, które będą zainteresowane nowym źródłem grzewczym, innym niż dotychczasowe piece węglowe - przypomina Ewa Kałuzińska z tutejszego magistratu.
W ramach naboru wniosków w urzędach samorządowych uruchomiono punkty konsultacyjne, które czynne są w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 14:00 do 17:00. W chocianowskim magistracie zainteresowani przyjmowani są w pokoju nr 4a. Wszelkie niezbędne dokumenty w tym umowa i wniosek dostępne do pobrania ze strony Biuletynu Informacji Publicznej.
[KN]