Nowe organy zakupione z prywatnych środków Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chocianowie Janusza Ślipko oraz dostosowane nagłośnienie zakupione za prywatne pieniądze Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego pojawiły się w kaplicy na chocianowskim cmentarzu. Jak się prezentują?

Organy, do których zostało dopasowane odpowiednie nagłośnienie, pochodzą z gdańskiego studia nagrań. Wszystko ze swoich prywatnych środków kupili przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko oraz włodarz naszej gminy Tomasz Kulczyński.

- Pan Przewodniczący Janusz Ślipko zwrócił się do mnie z prośbą o unowocześnienie sprzętu muzycznego w tutejszej kaplicy cmentarnej, znalazł nowe organy, a ja pasujące do nich nagłośnienie, dlatego teraz mieszkańcy naszej gminy będą mogli w lepszych warunkach żegnać swoich bliskich - podsumowuje Burmistrz Tomasz Kulczyński.
To kolejny raz kiedy Burmistrz Tomasz Kulczyński i radni koalicji rządzącej w gminie podejmują własne inicjatywy, które finansują z własnych środków. Pisaliśmy o tym m.in. w naszych artykułach: "Waleczna Stal ze wsparciem na koniec sezonu", "Nowy krzyż stanął w Chocianowcu", "Ćwierć tysiąca róż od Burmistrza", "Podświetlenie za prywatne pieniądze", a także "Wiemy jak będzie wyglądał pomnik CHOFUM".

- Na prośbę Pani Lidii Mazur, która zainicjowała unowocześnienie nagłośnienia w kaplicy cmentarnej poprzez wymianę organów, dzięki fachowości Pana Dariusza Domagalskiego udało się znaleźć odpowiedni model organów, które miałem przyjemność kupić z własnych pieniędzy - mówi przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie, Janusz Ślipko. - Ta zmiana wymagała także uzupełnienia nagłośnienia, które z własnych środków zakupił Burmistrz Tomasz Kulczyński. W tym tygodniu cały komplet został przetestowany i uruchomiony z korzyścią dla mieszkańców naszej gminy - dodaje przewodniczący Ślipko.
Poniżej prezentujemy zdjęcia nowych organów oraz z montażu dopasowanego do nich nagłośnienia.