Chocianowianie skorzystają z usług profesjonalisty. - Do zespołu CDT Medicus dołączył Dawid Hołda - fizjoterapeuta - przekazali pracownicy CDT Medicus. Dlaczego na przewlekły ból najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia?

Rehabilitacja ruchowa, trening medyczny oraz trening rehabilitacyjny to różne nazwy dla jednego elementu procesu rehabilitacji, który obejmuje wykonanie starannie zaplanowanych ćwiczeń. Działania te są skierowane na poprawę jakości życia i zdrowia osób z określonymi schorzeniami. Ćwiczenia te powinny być nieodłącznym składnikiem każdego programu rehabilitacyjnego, umożliwiając fizjoterapeucie i pacjentowi rozwijanie zdrowych wzorców ruchowych, nawyków i postaw, które są kluczowe dla życia bez bólu i w komforcie.

(dalsza część artykułu pod nagraniem wideo)


- Z przyjemnością informujemy, że od kwietnia br. do zespołu CDT Medicus dołączył Dawid Hołda - fizjoterapeuta. W 2018 roku ukończył Wrocławski AWF, doświadczenia nabierał w placówkach na terenie Dolnego Śląska (Wrocław, Lubin, Chojnów). Specjalizuje się w pracy z pacjentem ortopedycznym oraz sportowym, obecnie kształci się w kierunku terapii manualnej oraz masażu - przekazali pracownicy CDT Medicus w swoich mediach społecznościowych. - Przyjmuje pacjentów w CDT Medicus Centrum Medyczne Chocianów, ul. 3 Maja 2, 59-140 Chocianów. Rejestracja: 76 81 85 405 - dodali.
Metody takie jak praca manualna, masaże czy fizykoterapia są efektywne w łagodzeniu dolegliwości, jednak ich efekty mogą być trwałe tylko, gdy zostaną uzupełnione o specjalistyczne ćwiczenia. Dodatkowo, edukowanie pacjenta, jak kontynuować ćwiczenia w domu, zapewnia mu narzędzia do samodzielnej pracy, co jest istotne w przypadku nawrotu choroby lub urazu. Dlatego, jeśli zmagasz się z przewlekłym bólem kręgosłupa, łokcia, kolana lub innego stawu, pamiętaj, że tylko systematyczne i długotrwałe ćwiczenia mogą przynieść trwałą ulgę.