O oszustwach, których ofiarami najczęściej padają seniorzy, rozmawiali dzisiaj polkowiccy policjanci za pośrednictwem mediów społecznościowych. Całość do obejrzenia także pod naszym artykułem (wideo poniżej).

O tym, że policjanci szkolą i przestrzegają mieszkańców naszego powiatu pisaliśmy w naszych artykułach: "Policjanci przeszkolą seniorów na wypadek wyłudzenia pieniędzy", "Kolejne spotkanie z policjantami on-line już jutro", "Ponad pół setki seniorów online", "Policjanci porozmawiają z mieszkańcami - będzie można zadać ważne pytania" oraz "Seniorzy znowu on-line w pierwszy poniedziałek września". Tym razem spotkanie odbyło się w Internecie, na popularnym portalu społecznościowym YouTube.com.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, taki jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa - czytamy pod nagraniem.
Przypomnijmy, że koncepcja "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego szkolenia.