Ubiegła niedziela, 13 czerwca przebiegła bardzo sportowo reprezentantom tutejszego klubu karate. Podopieczni klubu Karate Tradycyjne Chocianów Sento-kan wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Jak poszło młodym miłośnikom sztuk walki?

Na warszawskim Torwarze reprezentanci klubu Karate Tradycyjne Chocianów Sento-kan wzięli udział w XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym. Jednej z reprezentantek udało się zdobyć srebro, druga otarła się o podium. To ogromny sukces, wziąwszy pod uwagę, jak ogromną miały konkurencję. W zawodach startowało bowiem łącznie 700 karateków z całej Polski.

- W niedzielę, 13 czerwca na warszawskim Torwarze nasi zawodnicy walczyli na Pucharze Polski Dzieci. Mamy srebro (Oliwia Pluta), a nasza Hania Kraszewska na 60 startujących dziewczyn z całej Polski zdobyła 4 miejsce - informuje Beata Olewicz z chocianowskiego klubu karate. - Startowali również Amelka Sawajda, Ala Gruszka, Basia Gruszka oraz Patryk Pawlik - dodaje.
Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Karate Tradycyjnego i Polski Związek Karate, a chocianowska ekipa młodych karateków przygotowywała się do tych zawodów pod czujnym okiem Wiesława Olewicza (4 dan). Wszystkich zainteresowanych treningami zapraszamy do Chocianowa na halę sportową przy ulicy Kasztanowej. Szczegóły dotyczące spotkań w okresie wakacji będą pojawiać się na bieżąco na stronie tutejszego klubu karate w mediach społecznościowych.