Zaledwie 175 tysięcy złotych za 74 metry kwadratowe mieszkania usytuowanego w centrum miasta, czyli mniej niż 2.350 złotych za metr? To najtaniej w całym Zagłębiu Miedziowym, a możliwe tylko w Chocianowie. Korzyści płynących z posiadania tego apartamentu jest jednak znacznie więcej. Dziś mija termin wpłaty wadium w kwocie zaledwie 9 tysięcy złotych. Przetarg w najbliższy piątek w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów.

O tym, że w Chocianowie cena apartamentu cofnęła się do pięknych czasów, kiedy metr mieszkania nie kosztował więcej niż 3 tysiące złotych pisaliśmy w artykule: "OKAZYJNA NIERUCHOMOŚĆ: mniej niż 2.350 złotych za metr". Dziś mija termin wpłaty wadium za ten lokal, a sądząc po liczbie wyświetleń tego ogłoszenia na naszej stronie (kliknij link) można uznać, że zainteresowanie jest spore.

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 74,50 m² usytuowany jest na I piętrze budynku wielorodzinnego, pod adresem ul. Tadeusza Kościuszki 5/2 w Chocianowie. Dla nieruchomości gruntowej w Sądzie Rejonowym w Lubinie w V Wydziale Ksiąg Wieczystych założona jest księga wieczysta LE1U/00031255/2 - informowaliśmy.
Choć cena wydaje się nierealna - wszystko odbywa się zgodnie z prawem, bo przetarg organizuje chocianowski magistrat. W przetargu mogą uczestniczyć wszystkie osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą w PLN na rachunek bankowy Gminy Chocianów nr 73 1020 5226 0000 6702 0706 0603 w PKO BP Oddział 1 we Wrocławiu do dnia 10 czerwca 2024 r. (włącznie) wadium w kwocie 9 000, 00 PLN (słownie: dziewięć tysięcy złotych). Co istotne, za termin wpłaty wadium w formie przelewu uznaje się dzień wpływu na wskazane konto Gminy, dlatego przy dokonywaniu przelewu w poniedziałek, 10 czerwca koniecznie trzeba zaznaczyć opcję, aby pieniądze znalazły się na koncie magistratu jeszcze tego samego dnia. Przy wpłacie wadium koniecznie należy podać także nazwę: lokal mieszkalny Tadeusza Kościuszki 5/2.

Lokal mieszkalny nr 2 położony jest w centrum miasta przy ul. Tadeusza Kościuszki 5, usytuowany na I piętrze w budynku wielorodzinnym z wejściem od strony ulicy. Budynek posiada 3 kondygnacje nadziemne jest podpiwniczony, strop w piwnicy ceglany na belkach stalowych, nad pomieszczeniami mieszkalnymi strop drewniany. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 74,50 m². Lokal składa się z czterech pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. W budynku znajduje się instalacja wodociągowa, kanalizacyjna, elektryczna oraz gazowa. Ściany i sufity wewnętrzne otynkowane, malowane, podłogi panelowe, płytki szkliwione. Stolarka okienna PCV, stolarka drzwiowa drewniana. Budynek z 1945 r. murowany, wybudowany jest w technologii tradycyjnej - informują pracownicy chocianowskiego magistratu. - Lokal mieszkalny objęty jest umową najmu od 2014 r. na czas nieokreślony. Wysokość opłaty z tytułu najmowanego lokalu wynosi 178,80 zł, termin wnoszenia opłat do 10-tego dnia miesiąca kalendarzowego, pozostałe opłaty tj. wywóz nieczystości stałych płatne są miesięcznie z dołu. Lokale mieszkalne w budynku tworzą "Wspólnotę Mieszkaniową Tadeusza Kościuszki 5/2". Aktualizacja opłat odbywa się raz w roku. Oględziny lokalu po uprzednim uzgodnieniu z najemcą. W momencie sprzedaży nieruchomości nabywca wstąpi z mocy prawa w stosunek najmu na miejsce zbywcy - dodają urzędnicy.
Istniejąca umowa najmu oznacza, że mieszkanie od momentu jego zakupu od razu będzie przynosić przychód pasywny (inaczej mówiąc: zarabiać) na rzecz kupującego, który może samodzielnie ustalić wysokość czynszu najmu, jaki będzie wpływać na jego kontoDodatkowych informacji na temat przedmiotowych przetargów udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju i Utrzymania w Urzędzie Miasta i Gminy w Chocianowie, pokój nr 13, tel. 76 8185 020 wew. 164, a w zakresie zapisów planu zagospodarowania pokój nr 12 tel. wew. 163.