O tym, że paszport będzie można wyrobić w Polkowicach było wiadomo już na początku lipca ubiegłego roku. Z początkiem 2021 wystartował "Terenowy Punkt Paszportowy".

Dokładnie w lipcu 2020 roku informowaliśmy, że "paszport wyrobimy jeszcze bliżej". Właśnie wtedy w Starostwie Powiatowym w Polkowicach Starosta Polkowicki Kamil Ciupak oraz Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podpisali porozumienie o współpracy w sprawie wspólnych działań zmierzających do utworzenia Biura Paszportowego, jako Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Dobre wiadomości z nowym rokiem. Stale ulepszamy dla Was nasze usługi, dlatego dziś otworzyliśmy biuro paszportowe - informują pracownicy Starostwa Powiatowego w mediach społecznościowych. - Od teraz w jednym miejscu załatwicie wiele spraw. Możecie złożyć wniosek i odebrać nowy dokument paszportowy - dodają.
Siedziba główna dolnośląskiego biura paszportowego znajduje się w oddziale paszportowym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dotychczas w naszym województwie były trzy oddziały terenowe biura paszportowego: w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. W maju ubiegłego roku do tego grona dołączył także Głogów, a od października wystartował także oddział w Lubinie. Teraz do tego grona dołączyły również Polkowice.

Punkt mieści się w naszym budynku na poziomie III, a wnioski będą przyjmowane codziennie od godz. 8:00 - 15:00 - poinformowało Starostwo Powiatowe. - Ze względu na wciąż panującą pandemię na wizyty zapisujemy po wcześniejszym umówieniu telefonicznym - dodają powiatowi urzędnicy w mediach społecznościowych.
Nr telefonu, na który należy zadzwonić, aby umówić wizytę to: 76-746-15-46.
[KN]