Pod koniec ubiegłego tygodnia Ministerstwo Obrony Narodowej zainaugurowało projekt pn. "Wakacje z wojskiem". Jego celem jest wzmocnienie potencjału rezerw oraz promocja służby wojskowej. Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży, którą do zgłoszenia zachęcić może także nieskromna gratyfikacja finansowa.

Projekt obejmuje 27-dniowe turnusy szkoleniowe zakończone przysięgą, które dają możliwości przeszkolenia się, nabycia umiejętności i zdobycia doświadczenia w polskiej armii. Na horyzoncie także realne pieniądze.

Wojsko Polskie zaprasza młodych ochotników do spędzenia części swoich wakacji na dobrowolnym, darmowym i ochotniczym szkoleniu wojskowym pod hasłem "Wakacje z wojskiem". Zaplanowano 3 turnusy szkoleń w całej Polsce. Pierwszy startuje już 10 czerwca. Można wybrać dowolne miejsce i termin. Za 27 dni szkolenia każdy otrzyma 6 tys. zł - informują pracownicy ministerstwa.
Na szkolenia „Wakacje z wojskiem” można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść nasz portal www.zostanzolnierzem.pl, zadzwonić na infolinię +48 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu lub po prostu zgłosić się do wybranego punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.

- Projekt wakacyjnej służby jest skierowany przede wszystkim do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – szczególnie do tegorocznych maturzystów, studentów, osób w przerwie wakacyjnej oraz tych szukających pracy i zajęcia wakacyjnego. Służba w tym wypadku może stanowić alternatywę dla zwykłej pracy sezonowej - przekonują pracownicy ministerstwa obrony narodowej.