Interwencja chocianowskich dzielnicowych wobec kierowcy, który zastawił jeden z wjazdów na posesję przy ulicy Głogowskiej w Chocianowie zakończyła się ostatecznie zatrzymaniem 43-latka i jego 13-lat młodszej pasażerki. Mieszkańcy Zgorzelca usłyszeli zarzuty związane z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mężczyzna, który jak się okazało nigdy nie zdobył upragnionego prawa jazdy, jak wykazał narkotester znajdował się pod wpływem amfetaminy. Dla przypomnienia pod koniec września sprzęt został zakupiony i przekazany przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, więcej przeczytamy TUTAJ.


Funkcjonariusze jadąc ulicą Głogowską w Chocianowie, zauważyli pojazd marki mitsubishi, którego kierujący zastawił wjazd do jednej z posesji. Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec Zgorzelca. Mężczyzna próbując spoufalać się z policjantami chciał jak najszybciej zakończyć policyjne czynności. Zachowanie kierowcy nie uśpiło czujności funkcjonariuszy, którzy podejrzewali, że zgorzelczanin ma sumieniu coś więcej, niż tylko kierowanie pojazdem bez uprawnień, do czego zresztą niemal natychmiast się przyznał. Późniejsze badanie narkotesterem potwierdziło, że zatrzymany mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy. Od 43-latka została pobrana krew do dalszych badań.

Czynności wobec 43-latka nie zakończyły jednak policyjnej kontroli. W pojeździe przebywała także 30-letnia pasażerka, w której portfelu funkcjonariusze ujawnili śladowe ilości amfetaminy. Później okazało się, że osobą, która „obdarowała” kobietę narkotykami był siedzący za kierownicą konkubent.

Zarówno 43-latek jak i 13-lat młodsza mieszkanka Zgorzelca trafili do Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyzna musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za udzielanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i bez posiadanych do tego uprawnień, a 30-latka z kolei odpowie za posiadanie środków psychotropowych.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2, a za posiadanie lub udzielanie środków odurzających, substancji psychotropowych zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata.